Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Stłuczka z autem bez OC

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Wczoraj miałem stłuczke b5 nie ze swojej winy. Auto nie nadaje sie do jazdy. Zgłosiłem szkodę., Dzis dzwonili ze sprawca prawdopodobnie nie miał oc. NIe chca dac mi auta zastepczego. Na miejscu była policja.Dlaczego mogli nie ujawnić braku oc? Co teraz mam zrobic?

Opublikowano

NIe bój się dostaniesz kase z funduszu gwarancyjnego czy jakos, a oni jego bedą ścigać za brak OC.

Opublikowano
  • Autor

Tyle wiem. Pytanie jak długo to potrwa. Prowadze działalność a samochód jest mi potrzebny do pracy...

Opublikowano

mógł mieć na miejscu polisę a nie mieć opłaconej całej składki OC, co do szkód nie martw się wszystko na jego koszt idzie, zapłaci jak kolega wyżej pisze ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny OC

w tym przypadku ubezpieczyciele traktują cię jak  VIP-a bo zawsze mogą coś uszczypnąć i dziwne że nie dostałeś z miejsca auta zastępczego...

Edytowane przez matisstz

Opublikowano
Dnia 3.08.2017 o 22:19, PASSATB5 napisał:

NIe bój się dostaniesz kase z funduszu gwarancyjnego

 

Dnia 3.08.2017 o 23:00, matisstz napisał:

zapłaci jak kolega wyżej pisze ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny

Panowie, przykro mi ale obaj jesteście w błędzie!

UFG wypłaca odszkodowanie za szkodę rzeczową tylko w przypadku jednoczesnego wystąpienia szkody osobowej, a i to pod warunkiem, ze poszkodowany doznał obrażeń skutkujących naruszeniem czynności ciała na okres powyżej 14 dni.

"Fundusz wypłaca odszkodowanie za tzw. szkody na osobie (zadośćuczynienie, koszty leczenia, renty, ale nie wypłaca odszkodowania za uszkodzony samochód"

"Fundusz wypłaca również odszkodowanie za szkodę na mieniu (uszkodzony samochód), ale tylko w przypadku, gdy równocześnie u któregokolwiek uczestnika zdarzenia nastąpiła śmierć, naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, trwający dłużej niż 14 dni. Naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia powinny zostać stwierdzone orzeczeniem lekarza, posiadającego specjalizację w dziedzinie medycyny odpowiadającej rodzajowi i zakresowi powyższych naruszeń czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia (wymóg ten obowiązuje od dnia 11 lutego 2012 r.)."

Jeśli faktycznie sprawca nie posiadał ważnej polisy OC, to możliwe jest uzyskanie odszkodowania wyłącznie na drodze sądowej z powództwa cywilnego.

Współczuję!!!

 

Opublikowano

Kur... Jak można jeździć bez OC... przecież to się odpowiada własnymi jajami...

Pół biedy, że rozbił komuś samochód.. co by było.. gdyby z jego winy ktoś zginął w kolizji albo został inwalidą... przecież koleś by się nie wypłacił do końca swojego zaszczanego życia.. odszkodowania, zadość uczynienia, płacenie renty do końca życia :/

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano
  • Autor

Panowie. Rzeczoznawca ma byc w poniedziałek zobaczymy co i jak dam znać na pewno.

Opublikowano

"Stłuczka z winy kierowcy poruszającego się bez ubezpieczenia OC. Co może zrobić poszkodowany?

Co zrobić gdy sprawca wypadku nie ma aktualnego ubezpieczenia? W takich przypadkach poszkodowany kierowca nie zostanie bez pomocy. Sprawą zajmie się Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Każde towarzystwo ubezpieczeń, które sprzedaje obowiązkowe OC komunikacyjne, ma obowiązek przekazywania części zebranej składki na UFG. Z tych środków zaspokajane są roszczenia z tytułu obowiązkowych ubezpieczeń OC na terenie Polski. Poszkodowani w wypadkach komunikacyjnych mogą ubiegać się o odszkodowanie z UFG w kilku sytuacjach. Po pierwsze, kiedy sprawca wypadku nie posiada polisy OC i można go zidentyfikować, wówczas przysługuje Ci świadczenie za uszkodzone mienie i za szkody na osobie (uszczerbek zdrowia). Kiedy sprawca nie jest znany ale okoliczności wskazują na udział pojazdu mechanicznego, możesz uzyskać odszkodowanie za szkody na osobie. W tym przypadku zadośćuczynienie za uszkodzone mienie przysługuje tylko, jeżeli któryś z poszkodowanych poniósł śmierć lub rozstrój zdrowia, który trwał dłużej niż 14 dni. Należy pamiętać o jednej ważnej kwestii. Odszkodowanie z UFG należy Ci się tylko w przypadku, gdy nie posiadasz polisy AC. Jeżeli jest inaczej, szkoda zostanie pokryta z tego ubezpieczenia. Ewentualnie, jeżeli odszkodowanie z AC nie jest w stanie pokryć wszystkich strat, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wypłaci różnicę. "

źródło KLIK

Opublikowano

czyli, miałeś AC. Nici z odszkodowania. Musisz robić za swoje.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.