Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Uszkodzenie przepływomierza - zapytanie


Ralen

Rekomendowane odpowiedzi

 

6 godzin temu, Ralen napisał:

No moja akurat była zrobiona git. Nie poczułem różnicy między starą a zregenerowaną turbawką :hi: podnosiła się normalnie od 1750 obrotów :wink::banan:

No może po prostu dostałeś swoją starą turbinę, ładnie wyczyszczoną na zewnątrz jak i w środku , jak do tego nic nie wymieniali z ważnych podzespołów w środku i nic przy tym nie popsuli, to dla czego miała by chodzić gorzej ? :decayed::P

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja stara turbina świstała a ta nie świszczy więc zrobili robotę :D :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz farta i trafiłeś na firmę znającą się na robocie i nie puszczającą bubli na rynek :D:hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz farta i trafiłeś na firmę znającą się na robocie i nie puszczającą bubli na rynek :D:hi:


Dobra Piotrze wraacmy do tematu. Moja przepływka jedzie do mnie z reklamacji - reklamacja nie uznana. Nie wiem jeszcze dla czego ale ktoś dostanie Wpier***. Zakładam że napiszą mi że dlatego że była "zaolejona". Ciekawe jakim cudem skoro EGR OFF, Odma OUT.

No ale do rzeczy. Skoro już będę miał spowrotem swój przepływomierz, postanowiłem że spróbuję go wyczyścić. Piotrze co Ty na to ? Wykręcę go i psiknę parę razy specyfikiem od Valvoline do czyszczenia EGR i Turbo a później potraktuję kompresorem. Ma to sens i czy będzie OK ?:wink:


Wyczyściłem w ten sposób dziś tą zastępczą przepływkę i tak jakby odrobinę ożyła bo coś tam zaczęła tubawa na niej dziś pracować ale łapałem notlauf więc ją wymontowałem,. Podczas jej czyszczenia zauważyłem że jeden z drucików wewnątrz (chyba ten ostatni - najcieńszy), jest przerwany. Zakładam że dlatego przepływka nie działa? :naughty: - to tak na boku tematu...

Dajcie opinie. Thx :hi:

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli niesprawność przepływomierza jest spowodowana jego zabrudzeniem to po umyciu części pomiarowej ( ja myję zmywaczem do odtłuszczania hamulcy ) , powiien zacząć działać prawidłowo :hi:

Ciśnie się na usta tylko pytanie dla czego on jest brudny ?

Bo przecież przy sprawnym filtrze powietrza powinien być czysty jak dupcia niemowlaczka zaraz po umyciu przez mamusię :decayed:

Jeździliśmy bez wkładu filtra?

A może był dziurawy, albo niechlujnie zamontowany i niefiltrowane powietrze szło bokiem ?

A jakby był do tego był  jeszcze zaolejony to może świadczyć o uszkodzeniu wałka rozrządu lub wypaleniu/podparciu któregoś zaworu i wtedy powietrze może się cofać okresowo do przepływki chlapiąc ją olejem z odmy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2017 o 17:19, piotrsob1 napisał:

No to masz farta i trafiłeś na firmę znającą się na robocie i nie puszczającą bubli na rynek :D:hi:

Nie no, filtr wymieniam co ok 10-12 tyś km. Sporo jeździłem więc wymieniałem 4 razy do roku razem z olejem tak mniej więcej. :) Zakładam MAN'a
Ja nie wiem czy przepływka jest zaolejona. Obstawiam że taki będzie powód odrzucenia reklamacji. :angry: Bo w zasadzie do  czego innego można by się przyczepić...

A kojarzysz te druciki wewnątrz? wszystkie powinny być całe tak ?
Mam silnik po wymianie, raczej nie powinno być tam problemów. Używana motorówka ma 190 tyś nalotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie by w ori przepływce na wierzchu były jakieś druciki ....

Na pewno są w środku i to przez porównywanie prądu płynącego przez nie czy tam spadku napięcia na nich ( w zależności od wykonania ) jest obliczany przepływ powietrza. 

Jak jeden jest zerwany to przepływka na pewno nie działa :hi:

Ale jak jest to zamiennik to komp może tego nie widzieć i nie będzie walił błędem :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik w sensie jest to ORI zapasowa - używana przepływka. Tak mówię o drucikach wewnątrz. Jeden jest zerwany czyli już wiem że na śmieci. Zobaczymy jak będzie wyglądała moja przepływka którą z reklamacji jutro odbiorę. Dam znać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek Bosch stwierdził że przepływka sprawna.  Gdzie szukać dalej problemu?  N75?  Hamulce mi nie osłabły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamontuj tą przepływkę co teraz wróciła od Boscha i zrób jeszcze raz dynamicznego loga 003 i 011 (razem ) i zapodaj linka  :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2017 o 22:15, piotrsob1 napisał:

To zamontuj tą przepływkę co teraz wróciła od Boscha i zrób jeszcze raz dynamicznego loga 003 i 011 (razem ) i zapodaj linka  :hi:

Jak wyzdrowieję bo mnie zapalenie płuc wzięło :( za jakiś czas wrócimy do tematu o ile mi mechanik go nie ogarnie wcześniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie aktualizacja, temat rozwiązany.
Uszkodzony był zaworek sterowania tubro - N75. Podmieniłem sobie na drugi i wszystko jest OKI. :hi::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...