Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Jaka jest u Was temperatura cieczy chłodzącej ?


perman

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem że wskazówka temperatury nie osiąga więcej niż 60oC. Ponieważ ostatnio jest zimno i jeżdżę tylko krótkie dystanse do 5 km to nie wiem czy taka temperatura czyli do 60oC to normalne.

Silnik oczywiście benzynowy przez pomyłkę napisałem w silnikach diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz klimatronik to sprawdz kodem czy osiąga więcej na tym odcinku. 5km to sporo i przy tych temp co aktualnie powinno sie zagrzac bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jezdzisz nigdy dalej niz 5km? Jak nie to rozpal auto i niech pochodzi z 10 minut i dopiero jedź , wtedy na pewno wskazówka musi wyjść ponad 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie, tylko po mieście trochę i do pracy. Ok tak zrobię.[br]Dopisany: 21 Styczeń 2009, 18:35_________________________________________________Po przejechaniu 10 km w mieście załapało 65O. Ale na dłuższej prostej zaraz spadło do 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat do wymiany, jak moderator to zobaczy to usunie temat bo było o tym już 148 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tego co piszesz to termostat, oryginalny ok 80zł zamiennik ok 35, koszt wymiany nie więcej jak 30 zł ale poczytaj na forum o wymianie termostatu i jak masz mozliwosc skorzystania gdzies z kanalu albo najazdu to wymienisz go sam, prosta sprawa. pozdro oooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem na świeżo termostat, aczkolwiek w dieslu. Koszty: termostat 34zł (wahler), wymiana w warsztacie 35zł, zaokrąglając całość wyszło 70zł.

Przed wymianą: na wskaźniku nie więcej niż 75 stopni, teraz pięknie rozgrzewa się do 90 stopni [klimatronik kanał 49 i 51 po 90 stopni więc wszystko OK].

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz ori - to 80 zł razem z oringiem a większa pewność, że nie będziesz musiał czynności powtarzać.

Koszty wymiany powinny być u Ciebie "symboliczne". :wink4: Ja za wymianę dałem tyle co za rozrząd :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie skody byłby tańszy. Ale jest gwarancja 24 miesiące i jak by okazał się uszkodzony oddają kasę za montaż.

a uwazasz te skody to co innego? To ten sam termostat VW SKODA AUDI SEAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż 124 zł kosztował termostat w serwisie audi.

:shocked: :shocked: Gdzieś Ty go brał :?: :slina: Może policzyli sobie za usługę :mysli:

Jak w Misiu :naughty: - wuzetka i kawa - zestaw obowiązkowy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem na świeżo termostat, aczkolwiek w dieslu. Koszty: termostat 34zł (wahler), wymiana w warsztacie 35zł, zaokrąglając całość wyszło 70zł.

Przed wymianą: na wskaźniku nie więcej niż 75 stopni, teraz pięknie rozgrzewa się do 90 stopni [klimatronik kanał 49 i 51 po 90 stopni więc wszystko OK].

a dlaczego na kanale 49?

wedlug watku "kody klmatronika" kanal 49 to:

49 Licznik błędów sygnału prędkościomierza (prędkość pojazdu)
.

ja na 49 mam zawsze "0" a na 51 temperatura po odpaleniu rownomiernie rosnie. jednak szybciej o ok. 15-20*C niz na wskazowce. czy tak powinno byc?

sorry za male OT :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem na świeżo termostat, aczkolwiek w dieslu. Koszty: termostat 34zł (wahler), wymiana w warsztacie 35zł, zaokrąglając całość wyszło 70zł.

Przed wymianą: na wskaźniku nie więcej niż 75 stopni, teraz pięknie rozgrzewa się do 90 stopni [klimatronik kanał 49 i 51 po 90 stopni więc wszystko OK].

a dlaczego na kanale 49?

wedlug watku "kody klmatronika" kanal 49 to:

49 Licznik błędów sygnału prędkościomierza (prędkość pojazdu)
.

ja na 49 mam zawsze "0" a na 51 temperatura po odpaleniu rownomiernie rosnie. jednak szybciej o ok. 15-20*C niz na wskazowce. czy tak powinno byc?

sorry za male OT :hi:

Bo masz samochód przed pierwszym liftem.

W samochodach po pierwszym lifcie kanały na klimatroniku się zmieniły

Proszeee :JC_fan:

http://www.a4-klub.pl/smf/kody_klimatronica_ii-t4306.0.html;;amp=;sid,52f724adcefd06ab8739d0f687042c2e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...