Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeciekający dach?


Threil

Rekomendowane odpowiedzi

Sciemnia sie powoli juz u mnie a dalej nie bede juz dzis tego kontynuowal zostawie to na pojutrze. Dosc sztywno to siedzi i nie chce polamac . Czyli od srodka od panoramy ciagnac energicznie podsufitke w dol .... ? Ok tak zrobie ale jak wyzej wspomnialem jutro jak predzej wroce badz pojutrze . Dzieki za informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czuciem oczywiście, bo łatwo ją połamać i pozostaną widoczne pręgi. Możesz też spròbować podważyć w tych miejscach (na zdjęciu) gdzie są widoczne te spinki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy ciagnac to od dolu od strony szyby w dol dookola czy jakby od wewnatrz po zdjetych raczkach miedzy blacha dachu a podsufitka bo tam wlasnie utknalem i jakbym mocniej podgial dach aby sie dostac co tam trzyma ow sufit to mialem wrazenie ze juz odrobina mocniej i by sie zlamal i jak mowisz zostaly by pregi temu to zostawilem na dzis . Szkoda ze tak to wymyslili te wezyki nie do konca dopracowane ale nic nie poradzisz poki sie nie zrobi. Plamka jest z jednego rogu z tylu za kierowca ale jak wyzej wszystkie obkleic aby wiecej plastikow nie lamac a swoja droga czy te plastiki mozna gdzies zamowic to te od raczek nad glowami ciezko schodzily a nie mialem zadnego sprzetu do tego pozniejsze juz delikatniej potraktowane . Mozliwe ze w Polsce sa najwyzej jak bede na urlopie w  kraju wtedy zamowie . 

@q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tedyhees napisał:

Pytanie tylko czy ciagnac to od dolu od strony szyby w dol dookola czy jakby od wewnatrz po zdjetych raczkach miedzy blacha dachu a podsufitka bo tam wlasnie utknalem i jakbym mocniej podgial dach aby sie dostac co tam trzyma ow sufit to mialem wrazenie ze juz odrobina mocniej i by sie zlamal i jak mowisz zostaly by pregi temu to zostawilem na dzis . Szkoda ze tak to wymyslili te wezyki nie do konca dopracowane ale nic nie poradzisz poki sie nie zrobi. Plamka jest z jednego rogu z tylu za kierowca ale jak wyzej wszystkie obkleic aby wiecej plastikow nie lamac a swoja droga czy te plastiki mozna gdzies zamowic to te od raczek nad glowami ciezko schodzily a nie mialem zadnego sprzetu do tego pozniejsze juz delikatniej potraktowane . Mozliwe ze w Polsce sa najwyzej jak bede na urlopie w  kraju wtedy zamowie20211214_162340.thumb.jpg.739fa8071a48f2676693f3e0ac8b4b49.jpg

@q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2021 o 16:30, tedyhees napisał:

Nie mialem.czasu wiec sie do tego  ie zabieralem ale dzis w ciagu godziny zaczne sie z tym meczyc aby to wkoncu skonczyc zazegnac . Moze jakas podpowiedz w jakim miejscu te zaczepy od dachu od panoramy zlapac aby odeszly i nie polamac bo o ile pamietam to tam ciezkawo odchodzilo i trzymalo ... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos tak.wyszlo ze nie odpwiadalem.predzej bo tez czekalem czy po zlozeniu dalej by cos przeciekalo jesli nie byly by to te weze jednak poki co minelo pare dni pare deszczy i sniegow i jak narazie nie zauwazylem dodatkowej plamy wiec moge mysle tylne srubki i raczki skrecac  spowrotem oraz w ladniejsza pogode cieplejsza o ile taka bedzie umyc cala podsufitke ze starych przebarwien oraz podczas montazu i demontazu wyniklych ubrudzen. Mam nadzieje ze podziala bo po zdjeciu nie widac bylo nic innego poza wlasnie jakby brudem na wezach tych odprowadzajacych wiec to musialo byc ewidentnie przyczyna. 

20211221_120127.jpg

20211221_121114.jpg

20211221_130642.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za taśma? Nie wygląda na samowulkanizującą. Wygląda mi to na zwykłą taśmę izolacyjną do przewodów. Jeżeli to zwykła taśma to nie będzie to szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem ale poprosilem w motoryzacyjnym tutaj ze wlasnie na szczelnosc to mial dwie do wyboru zielona i czerwona ona tak wyglada ale jest lepka niby wytrzymuje narazie mialem mega mrozy ale jak bylt odwilze to jakby dzialalo zobacze jak odwilzy troche i wtedy konkretnie zleje sprawdze dla pewnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem w innym poście, że mam pod wycieraczką kierowcy mokro, pod kabiną obczyszczone a woda dalej jest pod wycieraczka, ale nie używając szyberdachu to woda też może dostać sie przez te odpływy? miałem wymienianą kurtyne kierowcy to może tam poszły odpływy, tylko czy można poczęści zdjąc podsufitke ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zamkniętym dachu nie powinna dostawać się woda, chyba że gdzieś uszczelka puszcza wtedy woda dostanie się do środka do kasety i będzie odprowadzona odpływami. Najlepiej ściągnąć całą podsufitkę żeby mieć tam dobry dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytalem wasze komentarze, zdjąłem podsufitke i u mnie problem leży gdzie indziej. Mianowicie woda pokazuje się w tych kwadracikach które zaznaczyłem na zdjęciu. Jak otworzyłem dach jest to miejsce gdzie chowa się ta lotka od wiatru.. lokalni mechanicy rozkładają ręce a mi zostaje duży problem ponieważ od tej wody zaczyna mi się sypac elektronika.. Gdzie szukać problemu? Screenshot_20230112_141524_Chrome.jpg.90ea41ef6a3d930a224d7b3ec98f3f48.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleźć tą część? Jak to się nazywa, wpisując kasetka do panoramy audia4b8 nic nie wyskakuje. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wymieniłem cały dach na drugi, niestety ten też leci tylko w całkiem innym miejscu teraz woda pokazuje się w miejscu gdzie zaznaczyłem, gdzie mogę szukać problemu? 

20230128_112150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...