Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Awaria czujnika cofania


marek27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie,

dzień przed dużymi mrozami umyłem auto i niestety przestał mi działać chyba jeden czujnik. Sprawdzałem Vag-iem i na jednym z czujników odległości warjują, ale nie ma żadnego błędu. Czy to możliwe, że jest uszkodzony czujnik, czy może coś innego? I czy przez uszkodzony jeden prawy czujnik źle funkcjonują inne? Nawet jak podjeżdżam lewą stroną do przeszkody to już nie tak dokładnie podaje mi odległość (piszczy tylko ciągły sygnał jak już podjadę bardzo blisko i to nie zawsze).

Drugie pytanie, to czy po awarii czujnika możliwe jest że dźwięk sygnału jest o połowę cichszy?

Trochę mnie to denerwuje więc za pomoc będę wdzięczny. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, ze dostala sie do niego woda i przymarzl, dlatego tak jak pisales "warjuje". Jezeli ktorys z czujnikow bylby uszkodzony wtedy powinien w czasie odczytu z VAG pokazac blad.

Uszkodzony czujnik /-niki sygnalizowane sa inna barwa dzwiekowa (tonem). Np: przy wbiciu wstecznego pojawia sie dluszszy piszczacy dzwiek. Przy sprawnych czujnikach jest ten dzwiek krotki i nizszy (oktawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam zrobić? Mrozów już nie ma a nadal mi źle działa parktronik.

Może przedmuchać czujnik, bo faktycznie siedzi tam woda. W sumie jak myłem auto, to mocno dawałem karcherem po zderzaku.

A wiesz może czemu przy cofaniu mam o połowę cichszy sygnał lub barwę dzwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...