[ALL B6] Wyłączenie AIRBAG

Piter19

Adaptowanie sterownika poduszek - wyłączenie/włączenie poduszki pasażera

Wybierz 15 (Airbags)

Adaptacja sterownika - Funkcja 10

Wskazówka: W zależności od modelu, nie wszystkie kanały mogą być dostępne

W kanale 01 należu wpisać odpowiednią liczbę:

0 - Poduszka pasażera kierowcy aktywna

1 - Poduszka pasażera kierowcy nieaktywna

to trochę chore że w audi nie ma wyłącznika z kluczyka... mam ten sam problem i jeżdzę z włączonymi airbagami, w drugim aucie wyłączyłem wszystkie poduchy mechanicznie :kox:

możecie podać kodowanie aby wyłączyć przednią poduszkę pasażera (pod fotelik). Ewentualnie czy ktoś z was montował ori wyłącznik do Airbaga w schowku?

Dużo z tym roboty i czy koszty są spore?

Mam pytanie czy można wyłączyc tylni airbag i jak tak to gdzie? Będę przewoził dzidziuśia i wolałbym sie upewnić:) Z góry dzieki za informację:)

Chyba nie ma sensu? Kurtyny powietrzne są całkowicie bezpieczne dla dzieci w fotekikach 0-13 kg, ustawionych tyłem do kierunku jazdy (inaczej się chyba nie da). Podobnie sprawa wygląda dla dzieci w fotelikach 9-18 kg montowanych przodem lub tyłem do kierunku jazdy.

Testy pokazują natomiast, że kurtyny niebezpieczne mogą być dla dzieci przewożonych w fotelikach grupy III, czyli 22 do 36 kg, które nie mają odpowiedniego zagłówka. "Dziecko siedzące na takim podwyższeniu podczas zderzenia bocznego, porusza się z dużą prędkością uderzając ramieniem i głową o podszybie i/lub szybę. Głowa dziecka znajduje się wówczas w strefie otwierania się kurtynowej poduszki powietrznej, co grozi uderzeniem otwierającej się poduszki."

Wiem, że post stary, ale może komuś się przyda. Ja w każdym razie za miesiąc zacznę wozić swojego bobasa z tyłu z włączonymi kurtynami, wierząc, że to tylko zwiększa bezpieczeństwo dziecka w przypadku zderzenia.