Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zapowietrzone wspomaganie PROBLEM ROZWIAZANY!!!


darekaudi4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nastepujacy problem ,przciekal mi przewod od maglownicy do pompy wiec go wymienilem zalalem nowy plyn (zielony febi) ,i jest problem poniewaz pompa halasuje przy skrecaniu czyli jest gdzies banka z powietrzem .Odpowietrzalem krecąc w jedna na maxa i w druga na maxa. Jak auto postoi pare godzin przy skrecie jest cicho ale po paru minutach znowu zaczyna halasowac. Jak odpowietrzyc uklad, moze przegonic auto na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że przegonisz auto na trasie to raczej ci nic nie da.Próbuj dalej robić tak jak poprzednio ,kręć sterem do oporu w prawo i w lewo.Sprawdż ilość płynu w zbiorniczku oraz naciąg paska i sam pasek.Jeżeli to nie pomoże to chyba coś z pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pompa napewno ok, wspoma chodzila bez zarzutu przed wymiana przewodu. wymienilem tylko przewod poniewaz przeciekal ,moze trzeba pojezdzic pare dni to sie odpowietrzy ???,aha jak mam odpalony silnik to w zbiorniczku nie widac powietrza, po zgaszeniu powstaje piana ale zaraz opada. Odpowietrzanie powinno sie odbywac na postoju krecac czy lepiej smigac po miescie ??

Pasek i napinacz nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jest nie tak

układ kierowniczy jak sie juz raz odpowietrzy

to drugi raz sie nie zapowietrzy (ale mi sie zrymowało) :polew: :polew: :polew:

no chyba ze gdzieś ciągnie powietrze

sprawdz przewód od zbiorniczka do pompy

najczęściej na tym odcinku tak sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś jest nie tak z tym przewodem który zmieniłeś :mysli:... Czy był taki sam jak stary?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przewodzie wymieniana byla cala czesc gumowa ale waz o takiej samej srednicy a rurka ktora znajduje sie w srodku przewodu takze zalozona,wiec ze starego przewodu zostaly tylko koncowki ale tak samo robilem w poprzedniej a4 i bylo ok. Ale znalazle chyba przyczyne otoz w zbiorniczku powinna znajdowac sie taka siateczka a u mnie jej niema ktos ja wyciagnal i dziwilo mnie czemu jest plynu zalane pod sam korek,moze to bedzie to bo z tego co wyczytalem to ona jest aby sie plyn nie spienial..... Jade na szrot po zbiorniczek i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałeś przewód dorabiany?... I chyba tu będzie Twój problem.. Przerabiałem już temat (nawet gdzieś na forum) z dorabianym przewodem, efekt był taki że pompa strasznie wyła :(.. Musiałem kupić oryginał, problem znikł :decayed:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po wymianie zbiorniczka i jest prawie super ,jeszcze troche buczy ale naprawde minimalnie czyli ten filterek jest po to zeby nie robila sie piana bo w tamtym zbiorniczku buzowalo jakby sie gotwalo,a w tym jest spokuj i mam nadzieje ze ustanie po paru dniach,w srode jade w gory i nie chcialbym miec jakis niespodzianek. co myslicie o tym??[br]Dopisany: 24 Styczeń 2009, 16:21_________________________________________________Panowie jezdrze juz pare dni po wymianie zbiorniczka plynu i przewodu, przy normalnej jezdzie np. po miescie wspomy nie slychac ale jak krece w miejscu na postoju to pompa sie odzywa czy to ustanie po paru kolejnych dniach czy nie,przed wymiana bylo wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jakby w pompie brakowało płynu lub była już zużyta,myślę że samo nie ustanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak moze pompa byc zuzyta skoro przed wymiana bylo cichutko jutro jade w trase tygodniowa to moze sie odpowietrzy do konca jak wroce to napisze ,mam nadzieje ze wspoma mi nie wysiadzie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak moze pompa byc zuzyta skoro przed wymiana bylo cichutko jutro jade w trase tygodniowa to moze sie odpowietrzy do konca jak wroce to napisze ,mam nadzieje ze wspoma mi nie wysiadzie ??

moim zdaniem brak sitka wpłynął źle na pompę i ch... ją strzelił

kiedyś jak zakładałem nową pompę to przez przypadek sitko wypadło z mocowania i miałem takie objawy jak opisujesz, pompa trochę wyła a płyn buzował w zbiorniczku, na szczęście od razu doszedłem o co chodzi...

wspomaganie raczej tak szybko nie wysiądzie

jeszcze bym się przyjrzał temu dorabianemu przewodowi, nie wierzę za bardzo w takie rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze przewod ma orginalne koncowki i orginalny ten cienki wezyk w srodku wszystko zostalo ori tylko wymienili gumowa czesc a srednica w srodku jest taka sama,a poza tym to w poprzednie A4 tez dorabialem tak przewod i bylo i jest OK .Juz sam niewiem co robic moze wymienic jeszcze raz plyn na Ori bo zalalem Febi zielony ale z tego co wiem ori powinien byc 00200 ale juz go nie produkuja wiec jaki zalac, 00400 ale to syntetyk bedzie za rzadki . czy ori 00400 jest rzadszy od febi??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ale czy mozliwe zeby stracil wlasciwosci ??? w sumie to ze trzy dni jezdzilem z pieniacym sie plynem chociaz jest nowy ,jutro rano kupie i wymienie jeszcze raz,jutro wieczorem wyjezdrzam na urlop w gory wiec jeszcze zdaze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ale czy mozliwe zeby stracil wlasciwosci ??? w sumie to ze trzy dni jezdzilem z pieniacym sie plynem chociaz jest nowy ,jutro rano kupie i wymienie jeszcze raz,jutro wieczorem wyjezdrzam na urlop w gory wiec jeszcze zdaze .

Raczej to nie będzie wina płynu :confused4:... Przecież był nowy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zmienic plyn i odpowietrzyc od nowa czy niema sensu??[br]Dopisany: 27 Styczeń 2009, 21:07_________________________________________________plyn zmieniony jest to samo wiec pompa do regeneracji ale dopiero za poltora tygodnia jak wroce z urlopu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyn zmieniony jest to samo wiec pompa do regeneracji ale dopiero za poltora tygodnia jak wroce z urlopu

hmm, regenerację odradzam, ktoś z forum regenerował i długo nie pohulała

kolega raggaman kiedyś oferował pomoc w załatwieniu ori pompy (nowej) w dobrych pieniądzach

a jak nie to używka z allegro, ja kupiłem właśnie taką za 150 i śmiga już spory czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale daja gwarancje wiec niema czego sie bac a regeneracja kosztuje 400zl a ja w tej firmie mam znajomego i zrobi mi to za 150zl wiec chyba sie oplaca????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...