Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1,8t AVJ dymi na biało


MarcinK1984tcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,pisałem już na forum o moim problemie ,lecz odpowiedzi było nie wiele .1,8t 2002 rok przebieg po papierach 157tkm auto kopci na biało najwiecej dymu jest po nocnym postoju ,niewielki ubytek płynu chłodniczego pod korkiem nie ma żadnego masła w płynie brak oleju silnik pracuje równo nie ma problemu z odpalaniem ,badanie spalin Ok  wstawione nowe turbo poprzednie brało sporo oleju ma ktoś pomysł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas kopci na biało? Przy spalaniu borygo spaliny powinny mieć słodkawy zapach. Ciekawe czy istnieje możliwość spalania płynu np. przez pęknięty korpus turbo...

Jakie to są ubytki dokładnie i czy sprawdzałeś kompresję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko z rana to moze byc para wodna ale jak cały czas to turbo do sprawdzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo jest nowe mam na nie gwarancje auto sprowadziłem przez znajomego z uszkodzonym turbo po odebraniu od mechanika stwierdził ze przez piersze km może kopcić bo wszystko było zalane olejem dolalem Ok 0,5 l płynu ale po odebraniu od mechanika nie wiem czy był stan ,kompresji nie sprawdzałem dym jest gesty i ma raczej chemiczny zapach nie zawsze jest go dużo najczęściej po dłuższym przestoju  po pierwszym odpaleniu jeżeli zgadze silnik i odpalę jeszcze raz dymu jest tylko trochę albo wcale mam teraz zrobione 1100km po wymianie turbo ,nie chce dać sie naciągnąć mechanikowi miał ktoś podobny problem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej przed wymiana turbo plyn tez ubywal? posprawdzaj dobrze dwa punkty czy nie ma wyciekow plynu oko;ina bagnetu przy termostacie, oraz z tyłu za silnikiem czy nie masz na skrzyni mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...