Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka niskiego stanu oleju ?


Quattro B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na trasie zapaliła mi się kontrolka niskiego stanu oleju, po zatrzymaniu i sprawdzeniu stan oleju był w porządku. Po ponownym odpaleniu zgasła ale po przejechaniu kilkudziesięciu km znowu się zapaliła i później w czasie jazdy zgasła :(

Błąd jaki miałem to w zegarach, w silniku nie było błędu :

1 Fault Found:

00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266)
            27-10 - Implausible Signal - Intermittent

Czy czujnik do wymiany cz może być coś z instalacją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik do wymiany , miałem to samo. Ważne aby wymienić na czujnik o takich samych numerach . Przerobiłem kilka czujników z wyglądu takich samych , ale różniły się numerem , każdy walił błąd. W końcu znalazlem od forumowicza za czapkę drobnych , wymieniłem i działa :) Po każdym otwarciu maski błąd zniknie na chwile [ komputer odczytuje to jako dolanie oleju] , ale później się pojawi spowrotem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gelo_leczna napisał:

Czujnik do wymiany , miałem to samo. Ważne aby wymienić na czujnik o takich samych numerach . Przerobiłem kilka czujników z wyglądu takich samych , ale różniły się numerem , każdy walił błąd. W końcu znalazlem od forumowicza za czapkę drobnych , wymieniłem i działa :) Po każdym otwarciu maski błąd zniknie na chwile [ komputer odczytuje to jako dolanie oleju] , ale później się pojawi spowrotem. 

Ok, a idzie jakoś sprawdzić ten czujnik np. Vag-iem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że u mnie zapaliło się  raz w trasie, a teraz jeżdżąc na miejscu po mieście już się ponownie nie zapaliło ? Dziwne...

Edytowane przez Quattro B6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie walnięty czujnik , podczas deszczowej pogody i dużej wilgotności , przy pierwszym odpaleniu nie pokazywał błedu. Jak tylko zgasiłem auto i odpaliłem po chwili ponownie błąd sie pojawiał. Nie wiem co było tego przyczyną. Vcds pokazywał "oil sensor coś tam" ...  Ważne , że czujka wymieniona i jest ok ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...