Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Doważanie kół


Robero321

Rekomendowane odpowiedzi

Mam lekkie bicia  na kołach zwykłe przy około 80 - 90 km/h   wyważanie nie pomaga za wiele.

Dlatego chce zrobić doważanie na samochodzie.

W związku z tym mam dwa pytania.

Pierwsze czy ktoś to robił w qauttro  a drugie czy nie szkodzi to skrzyni- torsenowi a w szczególności przy automacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nim zrobisz dowazanie na aucie  poszukaj zakładu który dysponuje maszyna "hunter gsp". Zrobia test drogowy kol i dopiero wtedy je dowaza. W moim przypadku dopiero za czwarta  proba wywazenia ( za kazdym razem w innym warsztacie ) wlasnie dzieki tej maszynie okazalo sie, ze wystarczy przesunac opone wzgledem felgi by rozwiazac problem na dobre.  W Twoim jednak przypadku winowajca może być co innego. Bicie źle dowazonych kol objawia się przy większych prędkościach niż 80 km/h.   

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak wyżej kolega opisał. Trzeba pewnie przesunąć oponę względem felgi, bo może źle siedzieć.

Ja jak zmieniałem koła zimowe na letnie (na wiosnę,) to dodatkowo zerwałem wszystkie ciężarki, żeby zacząć od "zera", bo co poniektórzy partacze tylko dokładają odważników...

Gość na wulkanizacji założył po ok. 8g na felgę, czyli bardzo mało, ale musiał kilka razy przesuwać oponę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sprawdził same fele czy nie sa krzywe.

Potem wymiana opon.

Po tej operacji nic nie powinno bić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fele nie są krzywe są po kompleksowej renowacji w zeszłym roku plus lakierowanie..

Poza tym zamiana przodu z tyłem nic ale to nic nie zmieniła.

Tarcze łożyska piasty zaciski klocki i inne końcówki i pierdoły w zawieszeniu nowe na początku miesiąca zmienione, geometria niemal idealna i z przodu i z tyłu wsio się dało ustawić   a bicia nadal są..

Już się zastanawiam czy istnieje możliwość aby biła półośka lub przegub Ktoś się z tym spotkał ?

 

I jeszcze jedno czy dynamiczne doważanie kółek można robić w automacie i w Q   ?????

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...