Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brd branie oleju


mamut1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam brd z 2007 r samochód bierze olej. Dodam że nie kopci nic niedawno wymienione 4 wtryski czyszczony egr nowy filtr paliwa sprawdziłem czy nie ma w nim oleju pompa vacum odpada do tego dzisiaj były wymieniane świece żarowe na jednej z nich był olej i to dość dużo proszę o pomoc 0 błędów nic wymieniony rozrząd węże masa roboty a olej bierze i już mam jej dość...  Nalot 248000 brd 170 koni quattro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość rzeczy które wymieniłeś nie mają nic wspólnego z "braniem" oleju.  Sprawdź turbo i ciśnienie na cylindrach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko jak spr turbo? Dodam że jest 0 dymu czy rano czy jak ciepły jak mu depne ktoś jedzie za mną 0 pompa vacum odpada olej motul x clear co polecacie do tego wieczny problem z kontrolka poziomu oleju 

Edytowane przez mamut1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno te silniki tak mają. Ale 1l na tys to wydaje mi sie ze sporo. U siebie od wymiany do wymiany (15 tys) tak dolewam ok 2l.

Wysłane z galaxy s7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie rzyga Ci odma? U mnie rzygalo ale zamontowalem Oct i na dniach sprawdzę ile oleju po tysiacu km wypadło. 

Będę też próbować ja czyścić może pomoże. U mnie około 2,2.5 l na 17kkm wyszło, sporo no ale zobaczymy po czyszczeniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaobserwowałem że na weź od spodu jak po stronie pasażera mniejwiecej na wysokości halogenu mam wąż możliwe że od intercoolera jest kropelka oleju pod nim tak jakby był w tym weżu hmm może to ta przyczyną co wy na to? https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/0ee2de9f66b50ac5

Edytowane przez mamut1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...