Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4 B5 AFN] Po wymianie turbiny kopci na niebiesko

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W przypadku lejących wtrysków paliwo nie zostaje spalone całkowicie i występuje dym o czarnym kolorze, tak jak przy nieszczelnym dolocie.
Dobrze że szukasz sam, ale jak czegoś nie wiesz to pytaj, ja oraz chłopaki z forum pomożemy :)

Wysłane z OP3T

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, Hezen napisał:

W przypadku lejących wtrysków paliwo nie zostaje spalone całkowicie i występuje dym o czarnym kolorze, tak jak przy nieszczelnym dolocie.
Dobrze że szukasz sam, ale jak czegoś nie wiesz to pytaj, ja oraz chłopaki z forum pomożemy :)

Wysłane z OP3T
 

Dzięki wielkie, na pewno się zgłoszę :) W przyszłym tygodniu robię nieco dłuższą trasę, na której planuję przegonić auto na wyższych obrotach i sprawdzić czy bierze olej.

Opublikowano

Kontroluj stan oleju.

Na bagnecie od zagięcia do zagięcia jest równy 1L

Pamiętaj że w tych silnikach jak się pojawia kontrolka o niskim stanie oleju to już jest za późno. W takim wypadku bagnet jest suchy jak pieprz.

 

Wysłane z OP3T

 

 

 

 

Opublikowano
  • Autor
13 godzin temu, Hezen napisał:

Kontroluj stan oleju.

Na bagnecie od zagięcia do zagięcia jest równy 1L

Pamiętaj że w tych silnikach jak się pojawia kontrolka o niskim stanie oleju to już jest za późno. W takim wypadku bagnet jest suchy jak pieprz.

 

Wysłane z OP3T

 

 

 

 

To Audi nie popisało się w tej kwestii :( 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Panowie, przejechałem około kilkuset kilomterów, głównie trasa. Nie powiem, przez całą trasę nie żałowałem mu obrotów i starałem się poniżej 2500 nie schodzić, fragmentami nawet pod 3000, ale za to na czwórce żeby prędkości zbytnio nie przekraczać. Po takiej trasie na bagnecie oleju ubyło o jakieś 1 - 2 rzędy kropek. Mam na myśli taki bagnet jak na zdjęciu. Jak myślicie, pobór oleju znaczny czy w normie, czy może po takiej trasie jeszcze ciężko określić?

bagnet.jpg

Opublikowano

Mi już tak wpierdala od 30 tyś. Jeździj. Troche dymi, troche siara, ale jak nie chce wspołpracować trup jeden to co poradzisz. Ja stawiam że głowica do roboty.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Panowie, zakupiłem nowy zawór ciśnienia odmy (zamiennik), ale albo ja nie rozumiem zasady jego działania, albo trafiłem na uszkodzony.  Mianowicie, jak dmucham w którykolwiek otwór, to jest pełen przelot z każdej strony. Czy on nie powinien być "domyślnie" zamknięty? Sądziłem, że otwiera się dopiero jak wzrośnie ciśnienie w głowicy.

Edytowane przez Arek8888

Opublikowano

między rzędami na bagnecie jest 50~~ ml

Edytowane przez HatefulEvil

Opublikowano
  • Autor
13 minut temu, HatefulEvil napisał:

między rzędami na bagnecie jest 50~~ ml

Dzięki za info :)

Opublikowano
1 godzinę temu, Arek8888 napisał:

Panowie, zakupiłem nowy zawór ciśnienia odmy (zamiennik), ale albo ja nie rozumiem zasady jego działania, albo trafiłem na uszkodzony.  Mianowicie, jak dmucham w którykolwiek otwór, to jest pełen przelot z każdej strony. Czy on nie powinien być "domyślnie" zamknięty? Sądziłem, że otwiera się dopiero jak wzrośnie ciśnienie w głowicy.

Masz ok tak ma być dopiero jak dobrze zassiesz od strony turbiny  i ograniczysz  (albo najlepiej zamknij je ręką ) doloty z silnika to ci się zamknie całkiem i wtedy będziesz wiedział czy membrana jest dobra ;)

Opublikowano
  • Autor
13 godzin temu, OLIVER napisał:

Masz ok tak ma być dopiero jak dobrze zassiesz od strony turbiny  i ograniczysz  (albo najlepiej zamknij je ręką ) doloty z silnika to ci się zamknie całkiem i wtedy będziesz wiedział czy membrana jest dobra ;)

Faktycznie działa, dzięki :) zasysam od strony turbo i trzyma podciśnienie zanim nie odetkam któregoś otworu od strony silnika.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.