Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Soczewki z b8 polift


lasic89

Rekomendowane odpowiedzi

Silniczka nic nie ruszałem, jedyna ingerencja w lampach to wyjęcie bixenonu i wstawienie kompletu z B8

Regulacja jest skręcona max na minus, sprawdzałem kilkukrotnie.

Załączam zdjęcia może coś pomogą w diagnozie.

20171026_211636.jpg

20171026_211742.jpg

20171026_211752.jpg

20171026_212021.jpg

20171026_212032.jpg

20171026_212049.jpg

20171026_212106.jpg

20171026_212137.jpg

20171026_212149.jpg

20171026_212159.jpg

 

Edytowane przez Bknz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyliłeś się z adapterami? Bo jest różnica prawy lewy.jezeli można je odwrotnie założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektor, mówisz o soczewce, odbłyśniku czy całości razem?

Adaptery nie da się odwrotnie założyć no może jak to się uprze ale mocowania adaptera mają frezy aby śruba się chowała w adapter :)

Wpadłem na pomysł, zamontowałem sam reflektor i wszedłem w ustawienia xenonu, przeszedłem przez procedurę, zmontowałem całość z powrotem podłączyłem i świeci niżej jak prawy :) czyżby procedura poziomowania pomogła w obniżeniu reflektora, przekonam się wieczorem i dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektor czyli całość soczewka, przesłona, odbłyśnik.ale tak czy inaczej  zle to jest założone.projektor jest krzywo

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 zdjęcie . jest skoszony w lewą stronę.na pewno to widać jak np staniesz pod ścianą na światłach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, widzę ale przykręciłem adapter i do niego projektor, o nic nie obciera sprawdzałem kamerą od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2017 o 14:22, Bknz napisał:

Podcięte do granic możliwości ;)

soczewka na adapterze wchodzi tak głęboko że opiera się o obudowę lampy po obwodzie z każdej strony, uchwyciłem na zdjęciach.

Wydaje mi się że wycięcie dolnego mocowania nic tu nie zmieni, bo bliżej już nie dojdzie :)

 

chodzi Ci o mocowanie w odbłyśniku?

masz je czy odcięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, michcio28810 napisał:

3 zdjęcie . jest skoszony w lewą stronę.na pewno to widać jak np staniesz pod ścianą na światłach

chyba wprowadziłem Cię w błąd.w dzień przeglądałem zdjęcia na telefonie i tego nie zobaczyłem.projektor jest dobrze założony,tzn. jest w poziomie.a co do złego ustawienia to może zamień stronami silniczki na próbe.może to on jest winny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej jeździe prawy jest OK świeci nisko aż za nisko :) za to lewy od kierowcy świeci wyżej i rzuca światłem na znaki, możliwe że regulacja pozioma się kłania do ustawienia.

dziś dla spokoju wyjąłem lewy, zrobiłem procedurę w kompie i zmontowałem wszystko do kupy. Poziomo starałem się ustawić w takich samych pozycjach sugerując się liniami na lampie.

Wrzucam zdjęcia jeszcze samego wnętrza bez projektora i jak to to wygląda po zmontowaniu już w całość.

20171027_120050.jpg

 

20171028_113737.jpg

Edytowane przez Bknz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko jeszcze mi się nasuwa... 

wiązkę z obu reflektorów macie tzw łódkę (wiązka lekko unosi się z lewej strony)

czy obie lampy świecą płasko z lewej strony    _____/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o wiązce światła patrząc tak jak jest na zdjęciu powyżej?

o tak w miejscu skupienia wiązki mam taka jakby łódkę i wiązka opada w stronę prawą (pobocza) po czym widać to na zdjęciu przy końcu zaczyna się unosić.

Zastanawia mnie to dlaczego przy koncu wiązki idącej w prawą stronę znów zaczyna się unosić....

 

Możecie w obydwu lampach zejść z regulacją na ten sam poziom wiązki światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie na Twoim zdjęciu jesteś za blisko bramy i tego nie widać

u mnie w obu lampach z lewej strony świeci minimalnie wyżej i nie mogę tego ustawić...  bo prawa lampa  (a raczej ta unosząca sie minimalnie wiązka) swieci wyżej

chyba musze fote cyknąć albo painta odpalić ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie znów na odwrót, to zakrzywienie pojawia się z prawej strony :(

Pytanie czy można coś z tym zrobić aby świeciły idealnie równo, bo um nie przez to zakrzywienie oświetlam znaki :)

Zastanawiałem się czy na to wykrzywienie nie maja wpływu przesłony, one mają taką śrubkę od regulacji położenia względem odbłyśnika, może to jest odpowiedzialne za to zakrzywienie?

Edytowane przez Bknz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda u mnie, odległość do bramy ok. 5-5,5m Lewy niżej nie chce zejść :(

Może macie pomysły jak go obniżyć? Regulacja skręcona na max, wycięcie plastiku zrobione spore nic nie obciera, projektor się nie blokuje swobodnie siedzi na śrubach.

20171029_172506.jpg

Edytowane przez Bknz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może prawa jest za nisko? albo lewa lampa nie doszła do końca na ślizgu?

Mi nie raz wiązka co idzie koło zbiorniczka od wspomagania tak się ustawi, że blokuje lampę i spodem nie dochodzi do końca.

a zrób jeszcze fote jak Ci świeci sama prawa lampa

Edytowane przez lasic89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się ogarnąć linię poziomą :) po małych poprawkach lewego jet równo tak jak być powinno :)

Pozostaje sprawdzić na drodze i ustawić odpowiedni zasięg.

20171029_184919.jpg

20171029_184928.jpg

20171029_184937.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...