Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszczelki przedniej szyby


marioxxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś zauważyłem że w prawym górnym rogu przedniej szyby napuchło pewnie od rdzy uszczelka. Czy da się zdjąć tą uszczelkę co idzie od prawej strony z góry na dół i jakoś to zabezpieczyć? Podejrzewam że może lać mi się tędy deszczówka  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup w ASO, nie są kosmicznie drogie. Spokojnie sobie je sam wyciągniesz i zamontujesz nowe. Spuchnięta uszczelki raczej nie ma wpływu na lanie się wody do środka (chyba, że szyba jest źle wklejona) ale jak już ją zdemontujesz, wyczyść i daj coś co uszczelni szybę, tak na wszelki wypadek i wtedy daj nową uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deszczówka nie wleci do kabiny bo szyba jest wklejana na klej poliuretanowy, który uszczelnia i tworzy spoinę między szybą a nadwoziem, ta listwa to tylko element dekoracyjny. Puchnie dlatego, że wzmocniona jest listwą metalową, która koroduje i rozsadza tworzywo. Bez wycięcia szyby raczej jej nie wyciągniesz, a już na pewno nie wsadzisz nowej.

Edytowane przez majkel_majki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, chce właśnie szybę wyciąć, tylko nie wiem czy te mocowanie jest na stałe do budy czy zaczepiane. Czy będzie trzeba spawać. I dodam że szyba była wymieniana bo jest Nordglassa i właśnie nie wiem czy jest szczelna bo podłoga pod kierownicą jest mokra

Edytowane przez marioxxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że podłoga mokra to może być wina uszczelki pod puszką komputera na podszybiu lub guma linki ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...