Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ASN] Jaki olej do manualnej skrzyni biegów ?


tommylee

Rekomendowane odpowiedzi

uprzedzając wykasowanie posta przez moderatora, szukałem w archeo i nie znalazłem.

Chcę wymienić olej w skrzyni: silnik 3.0V6 (ASN) skrzynia FWD 5 biegowa (symbol FJU).

Większość z was pisze o oleju przekładniowym 75W-90 (mobila czy esso) rozumiem, że do mojej też taki należy wlać.

Drugie pytanie to oczywiście ilość jaka tam wchodzi.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udaj się do ASO i tam dobiorą Ci odpowiedni olej do twojej skrzyni. Z etki wynika, że ma być 2,25 lit. oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

co ile zmienia się olej w skrzyni biegów

było juz na ten temat kilka postów :szukaj:

______________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ile zmienia się olej w skrzyni biegów

W manualu się nie zmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

co ile zmienia się olej w skrzyni biegów

W manualu się nie zmienia.

Gdy wykonywana jest naprawa skrzyni to wtedy się zmienia olej - tak podobno zaleca ASO.

Lecz moim zdaniem olej w skrzyni powinno się wymieniać. Stwierdziłem to po tym jak zobaczyłem

co sie wylało z mojej skrzyni :shocked: jak wymieniałem w niej olej.

_______________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czemu ludzie piszą ze w manualnej skrzyni się zmienia co 150tkm olej i skąd wiem czy olej jest dobry

Znajomy pracujący w branży motoryzacyjnej powiedział mi kiedyś tak, iż producent nie jest zainteresowany tym aby użytkownik jeździł bezawaryjnie i to ma się psuć. Ten zapis dotyczy pierwszego użytkownika samochodu a wynika to po części z wykazania, iż samochód jest tani w eksploatacji. Książka zostaje spisana do końca i w takich Niemczech czy innym kraju na zachodzie Europy samochód zostaje sprzedany i kupuje się nowy. Dlatego nie łudź się, że olej ma takie cudowne właściwości zresztą prześledź ten dział często są informacje o awariach skrzyni biegów. U mnie w rodzinie był kiedyś Fiat 125 który jeździł 20 lat z tego 10 w firmie ojca. Skrzynia biegów pracowała idealnie bez jakiegoś huczenia łożysk, haczenia buegów do momentu zezłomowania ale olej w niej był wymieniany regularnie. Jest takie powiedzenie kto smaruje ten jedzie i myślę, że w tym przypadku jest ono aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"rikardo" bardzo dobra wypowiedz na ten temat :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTUL Gear 300 75W-90 1l

MOTUL Motylgear 75W-90 1l

Witam mam pytanie do was czym rożni się te dwa oleje pomiędzy sobą i który byście polecili do Audi A4 z 98 Roku 5 biegowa skrzynia

Kolego zadajesz to samo pytanie chyba w trzech tematach :)

Zalej Castrol TAF-X który spełnia specyfikację VW 501.50 i będzie ok :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zalej Castrol TAF-X który spełnia specyfikację VW 501.50 i będzie ok

A czy czasem oleje przekładniowe to nie mają specyfikacji typu Api GL-4;GL-5 ?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zalej Castrol TAF-X który spełnia specyfikację VW 501.50 i będzie ok

A czy czasem oleje przekładniowe to nie mają specyfikacji typu Api GL-4;GL-5 ?? :mysli:

Tak mają. A dokładnie API to klasyfikacja jakościowa. Natomiast specyfikacja VW 501.50 podana na opakowaniu oznacza, że dany olej jest dopuszczony przez danego producenta (przeszedł odpowiednie testy) i taki należałoby zastosować :) Motul takiej specyfikacji nie posiada :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do ajm jest ten sam olej 75w90 z normą 501.50?[br]Dopisany: 30 Październik 2010, 21:19_________________________________________________jestem teraz w irlandii i znalazłem tylko Castrol WManual SMX-S Gear Oil. czy mogę taki wlać do mojej skrzyni? dzieki za odpowiedź. Są też oleje halfords 75W90 ale nie ma tam informacji o normie czy taki olej się nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do ajm jest ten sam olej 75w90 z normą 501.50?[br]Dopisany: 30 Październik 2010, 21:19_________________________________________________jestem teraz w irlandii i znalazłem tylko Castrol WManual SMX-S Gear Oil. czy mogę taki wlać do mojej skrzyni? dzieki za odpowiedź. Są też oleje halfords 75W90 ale nie ma tam informacji o normie czy taki olej się nadaje?

Szukaj takiego Castrola jak w linku z aukcji http://allegro.pl/castrol-taf-x-75w90-synt-olej-przekladniowy-0-5l-i1289715524.html olej powinien mieć normę VW 501.50 wówczas masz pewność, że jest zatwierdzony przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...