Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferodo DS czy Galfer Sport pod 320 mm


Dawid Wątroba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,miesiąc temu wymieniłem komplet tarcz i klocków na przód firmy Textar no i oczywiście zaczęło się bicie przy hamowaniu ...Jeżdżę dużo autostradami po Niemczech i hamowania z dość wysokich prędkości nie są rzadkością :)

 

Co myślicie o klockach podanych w temacie ? Ferodo dają radę do 450 stopni, Galfery są w podobnej cenie i do 600 stopni nie powinno być z nimi problemu .Myślałem żeby dorzucić do kompletu Tarcze Zimmermanna wiercone, ale czy jest sens ? Czy może zostać przy gładkich też Zimmermannach i nie przepłacać :)?

 

Podrzuce linki pogladowe do opisu

 

http://www.brakeparts.pl/2005-2007-pr-1lg/25250-klocki-hamulcowe-ferodo-ds-performance-fds1629.html

 

http://www.brakeparts.pl/2005-2007-pr-1lg/513-klocki-hamulcowe-galfer-sport-fdt-1055-1907301.html

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze zamiast bawic sie w wynalazki typu nawiercane nacinane ogolem nasrane i wydawac kupe kasy powinienes kupic czyjnik zegarowy z lapa i zmierzyc bicie piast...

Wydasz kupe kasy a okaze sie ze piasta krzywa i wszystko w kosz....

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzone czujnikiem i jest dobrze ,druga sprawa jakby piasty były krzywe to by biło non stop ,a u mnie na zimnym jest okej dopiero po paru hamowaniach zaczyna się bicie :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dawid Wątroba napisał:

Co myślicie o klockach podanych w temacie ? Ferodo dają radę do 450 stopni, Galfery są w podobnej cenie i do 600 stopni nie powinno być z nimi problemu .Myślałem żeby dorzucić do kompletu Tarcze Zimmermanna wiercone, ale czy jest sens ? Czy może zostać przy gładkich też Zimmermannach i nie przepłacać :)?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Tarcz nawiercanych OZ raczej nie kupisz, @Dev kiedyś o tym pisał. Nie kupisz bo po prostu takich nie ma :) Są perforowane.

Chłopaki w temacie "Jakie klocki..." polecają OZ perforowane + FDS.

Ale jak latasz dużo autostradami to zwiększaj średnicę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No perforowane ,nacinane wiadomo o co chodzi heh:)

Zmiana tarcz na większe odpada bo zaraz zima ,znowu musiałbym szukać felg nowych i opon do tego zaciski itd



Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzaj OZ i do tego DSy, taki zestaw naprawde robi robotę, zresztą DSy na zwykłej tarczy też hamują duzo lepiej niż zwykłe klocki tylko ta cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...