Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szukam kogoś kto zna dobrze BEX'a


emiesika

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kogoś kto rzetelnie sprawdzi mi silnik w BEXie, a konkretniej mam na dzieję, że wykluczy konieczność  jego remontu (byłem u dwóch, jeden powiedział skoro nic nie cieknie to do remontu silnik po jakiś 10 minutach minutach oględzin, drugi powiedział cytat"te silniki z początku produkcji tak mają bo tam jest bezpośredni wtrysk" kur.. jaki bezpośredni wtrysk?!) Bierze olej ok litra na 1000 km przy dość ciężkiej nodze wyczytałem na forum, że turbina lubi sobie łyknąć i kilka innych rzeczy, a nie koniecznie remont silnika  im bliżej Bytomia tym lepiej, ale mogę też dojechać :) Jak trzeba remont to się zrobi z bólem, ale się zrobi z tym, że nie sztuką jest wyremontować silnik i żeby problem dalej był. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz luz na turbo, wzdłużny i ew czy nie puszcza oleju w intercooler i w kata. Jeśli nie puszcza, to najprawdopodobniej silnik do remontu / wymiany. Osobiście w remont bym się nie bawił, nie trudno o BEX'a z niskim przebiegiem poniżej 2,5tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli okaże się iż pada Ci turbo to przypadkiem nie oddawaj go do roboty w świerklańcu. Jak już to w Top turbo w Kato. Kilka osób jest zadowolonych, ja na razie też.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litr na 1000 to dużo. Albo turbina do wymiany albo remont silnika . Sprawdź luzy na wirnika oraz zmierz kompresję na cylindrach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi sprawdzę turbinę i ciśnienie na początek jak kolega radzi. Jak zaglądałem do odmy i rurek które wchodzą, wychodzą to był olej chociaż odma widać że nowa. Mało jeżdżę tym autem, poczyściłem co mogłem jak na razie zrobiłem trochę ponad  500 km dobiję do tyś i zobaczę czy znów jest olej. Wtedy by przemawiało za turbiną z tego co wyczytałem na forum tak? Jak sprawdzić luzy na turbinie? Jak przewalałem forum to wiem, że gdzieś to było byłbym wdzięczny za link albo opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu Ci ogarną auto piekary http://autodanecki.pl/
lub u tego polecanego na forum goscia Jerzy Wąsek waskij garage czeladź tel 889 992 019 nie wiem czy aktualny numer i nie korzystalem z jego usług chociaz mało brakowalo. robi tez lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, JeJu napisał:

tu Ci ogarną auto piekary http://autodanecki.pl/
lub u tego polecanego na forum goscia Jerzy Wąsek waskij garage czeladź tel 889 992 019 nie wiem czy aktualny numer i nie korzystalem z jego usług chociaz mało brakowalo. robi tez lpg

Danecki rzeczywiście na tak. To guru diesli w okolicy. Czeladzi nie polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u  Pana Danieckiego, jednak nie podzielam ogólnej opinii o tym zakładzie (może trafił i się jakiś lewy mechanik) w każdym razie to ten co stwierdził, że jak nic nie cieknie to remont :/ Możliwe, że tak jest, a możliwe i bardziej prawdopodobne, że nie chciało im się szukać, pojutrze jadę do kumpla sprawdzić kompresję i luzy na turbince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...