Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A5 Sportback 2.0 TFSI CDNC QUATTRO by LewY


lewystw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , ponownie zawitałem na forum audi , tym razem przedstawiam swoje "nowe" Audi jakim jest A5 sportback z polskiego salonu w pakiecie sline wewnętrznym , silniku 2.0 CDNC Quattro. Auto posiadam od marca tego roku , jestem drugim właścicielem  , jednak jakies 3 tygodnie po kupnie okazało się że z silnikiem jest coś nie tak , zaczął wydawać dziwne dzwięki przy 2tyś obrotów. Udałem się do mechanika i niestety diagnoza nie było zbyt przyjemna , okazało się że został przytarty wał korbowy oraz panewki (poprzedni właściciel dolał jakiegoś srodka wyciszającego do silnika i nie było nic słychać ) Wszystko wyszło na jaw , gdy wymieniłem olej w aucie , gdy spuszczaliśmy stary olej miał on jakiś dziwny kolor , więc już to było podejrzane.

Audi stało u mechanika ponad 3 miesiące , na naprawę wydałem bardzo dużo pieniędzy , ale teraz mam silnik igła , nowe tłoki , pierścienie wał korbowy , panewki główne , korbowe , rozrząd.

 

Mam nadzieje że pech już mnie opuścił i teraz będe mógł się w pełni cieszyć z samochodu.

 

Dane Techniczne:

Model: Audi A5 Sportback 2010r

Silnik: 2.0 TFSI CDNC 211km

Skrzynia S-Tronic 7 biegów

Wyposażenie:

*Zawieszenie S-line z spręzynami Eibach

* Felgi 20 cali , opony Continental Sport Contact 6 255/35/20

* Bi-Xenon

* MMI 3G High

* Nawigacja

* PDC Przód/Tył

* Fotele alcantara w pełnej elektryce

* Climatronic

* Multifunkcyjna kierownica

* Tempomat

* Podgrzewane Fotele

* Coming / Leaving Home

* Auto Hold

* Czarna podsufitka

* wiele innych , nie będę wszystkiego wymieniał

 

Auto po zakupie wyglądało tak.

stzuvmZ.jpg

3miJ8R5.jpg

qiFLoPs.jpg

QJvlyXX.jpg

 

A teraz wygląda następująco:

Ms4VZIx.jpg

qcgP9zm.jpg

wrl7Ga4.jpg

lA4TsEp.jpg

JdtlNd1.jpg

oFA5IzV.jpg

 

 

*Auto przedstawione, ale user się do tej pory nie przywitał w odpowiednim dziale. ->Nowicjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"poprzedni właściciel dolał jakiegoś srodka wyciszającego do silnika i nie było nic słychać"

Współczucia
Musiał Cię nieźle temat szarpnac i nerwowo i finansowo....
Ale autko ladniutkie, gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

No przykro słyszeć jak Cię potraktowano...

Przynajmniej przy okazji naprawy problem olejowy tych silników wyeliminowałeś...

B. ładnie te 20" z A8 D4 się prezentują.

Bezawaryjnej jazdy życzę,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w takiej sytuacji robił swap na 3.0 TFSI u Nosb'a 

Tak jak zrobił to tutaj: http://allegro.pl/audi-a5-s5-3-0tfsi-463ps-541nm-sportback-i6995146659.html

 

 

 

Edytowane przez Bristol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz tam przebieg ?

Było już coś robione ze skrzynią ?

Ładnie się prezentuje.

Usunąłbym emblematy z tylnej klapy zostawiając tylko cztery pierścienie. Ale to już kwestia gustu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się teraz wymądrzać, ale nie próbowałeś zwrócić samochodu skoro prawie od razu wyszła na jaw poważna wada ?

Z profilem 35 bez problemu weszły koła ? W B8 i A5 przeważnie montuje się opony 255/30 przy 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bristol napisał:

Jaki masz tam przebieg ?

Było już coś robione ze skrzynią ?

Ładnie się prezentuje.

Usunąłbym emblematy z tylnej klapy zostawiając tylko cztery pierścienie. Ale to już kwestia gustu. 

152tyś , była robione mechatronika.

34 minuty temu, granatowy napisał:

Nie chcę się teraz wymądrzać, ale nie próbowałeś zwrócić samochodu skoro prawie od razu wyszła na jaw poważna wada ?

Z profilem 35 bez problemu weszły koła ? W B8 i A5 przeważnie montuje się opony 255/30 przy 20"

Według prawa można zwracac do 14 dni o ile się nie myle , a u mnie to wyszło po 3 tyg. , koła weszły bez problemu ,  audi sugeruje 265/30/20 , ale dla mnie to juz za duże walce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zwrotami nie jest wcale tak łatwo. To ze takie jest prawo nie znaczy ze każdy sprzedający przyjmie samochod z uśmiechem i odda pieniądze. Kolega sie sadził prawie dwa lata i dopiero po dwóch latach sad przyznał zwrot pieniędzy ale ile nerwów i rozpraw to kosztowało to szkoda gadac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...