Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Olej Motul 5w30 czy 5w40, doradźcie.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, za niecałe tysiąc km czeka mnie wymiana oleju w mojej poliftowej 2.4 Q, w chwili obecnej jest zalany Castrol Magnatec 5w40 C3 (zalał go poprzedni właściciel) wcześniej za pierwszego właściciela auto jeździło w Szwajcarii na 5w30 long life, tylko nazwy nie znam bo nie jest wpisana na szwajcarskiej fakturze. Pytanie do Was, jaki (5w30 czy 5w40) olej wlać najlepiej teraz do silnika? Chodzi mi o niżej podane marki Motul:

1. https://www.motul.com/pl/pl/products/8100-x-clean-fe-5w30
2. https://www.motul.com/pl/pl/products/8100-x-clean-5w30--2
3. https://www.motul.com/pl/pl/products/8100-x-clean-5w40
4. https://www.motul.com/pl/pl/products/specific-504-00-507-00-5w30
5. https://www.motul.com/pl/pl/products/specific-505-01-502-00-5w40

Opublikowano

A masz dpf?

Opublikowano
  • Autor
5 minut temu, pedros_22 napisał:

A masz dpf?

nie.

Opublikowano

Żaden z powyższych, w Motula ogółem bym nie szedł bo na dzień dzisiejszy popularne serie są znacznie przepłacone względem tego co oferują. Jeżeli silnik nie bierze oleju to wlałbym Total 9000 Energy 0w30, bardzo dobry olej na bazie syntetycznej.

Opublikowano
  • Autor

Każda V-ka w Audi bierze olej :) Ale tak czy siak idę w Motula, ew. myślę jeszcze nad Liqui Molly albo Valvoline. 

Opublikowano

image.png

Opublikowano

Jeżeli już uparłeś się na Motula to 8100 x-cess będzie lepszym wyborem. 

Opublikowano
11 godzin temu, dunmyy676 napisał:

Każda V-ka w Audi bierze olej :) Ale tak czy siak idę w Motula, ew. myślę jeszcze nad Liqui Molly albo Valvoline. 

Każda gubi olej, ale nie każda bierze,:wink: zrobiłem 300 tys. km benzynowym V6 w audi i wiem co mówię.

Opublikowano
10 minut temu, majkel_majki napisał:

Każda gubi olej, ale nie każda bierze

Czyli odwrotnie jak z dziewczynami :grin:   Bierz LM polecam.

Opublikowano

Ja także polecam LM i bym szedł w tę stronę. Chociaż osobiście do firmowych zalewam Motule i jest wszystko okej (lepsze to niż Castrole co w ASO leją jakby nie patrzeć). 
Liqui Moly lub ew. jakiś Millers (ja za rok będę testował Millers Oils EE Longlife 5w40 do swojego alta zamiast LM).

Opublikowano

OD 60 tysi zalewam polskim Specol;em 5w40 tani jak barszcz a pelen syntetyk ;-) 

 

spalanie ok 180-200ml/1000km 

przebieg 417 kkm z czego 120kkm na LPG 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.