Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne włączanie świateł zniknęło


Lygrys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tydzień temu zakupiłem audi a4 b7 na bixenonach z auto światłami z których zawsze korzystam i dzisiaj niestety przestały one działać. Mianowicie po ustawieniu przełącznika na "auto" i włączeniu zapłonu lub odpaleniu auta włączały mi się światła ,pozycyjne, krótkie ,podświetlenie rejestracji ,tylne światła oraz całe podświetlenie we wnętrzu auta (nie zaleznie czy to zmrok czy dzien czy blady świt). Dziś po jeździe do miasta i spowrotem (9km) światła przestały działać , podczas jazdy zniknęło podświetlenie wszystkich przyrządów oprócz licznika i zgasły światła zewnętrzne (krótkie ,pozycję i tylne) więc musiałem je sam włączyć przełącznikiem (wtedy sie zapaliły ,ale po ppwrócę na "auto" nie działają). I tu moje pytanie czy mieliście już taki problem ? Moze wiecie jak go rozwiązać ? mechanik rozkłada ręce ,a ja sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są w porządku , nie wiem czego dalej szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dzienne światła? Skoro masz bixy w B7 to powinieneś mieć też dzienne. jak masz wyłącznik świateł auto to czujnik zmierzchu również powinien być. A działanie tego powinno wyglądać tak że w dzień świecą dzienne a jak robi się ciemno to automatycznie zapalają się mijania (przełącznik w pozycji auto).
pierwsze co musisz zrobić to sprawdzić błędy w MCE.

Obok wyłącznika świateł masz taki małe pokrętło DRL nim się włącza dzienne światła.

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym pokrętłem DRL uruchamiam dzienne i one świecą (nie świecą tylne , podświetlenie tablic i wnętrza) ,a w nocy włączają się mijania to wiem ,ale jak miałem DRL na zero to zapalały się wszystkie światła (mijania ,pozycję ,tyl i wnętrza tak jagbys ręcznie włączył światła) bez znaczenia czy jest ciemno czy nie ,a teraz to znikło. Czy to kwestia ustawień w kompie czy ktoś sam po prostu sobie tak przerobił i teraz nawaliło? Tak się teraz zastanawiam ,a może czujnik zmierzchu wariował lub ktoś go zaślepił może dlatego wcześniej działało w ten specyficzny sposób? Zauważyłem jeszcze ,że na "auto" działały spryski xenonów ,a teraz nie dzialaja na "auto".

Edytowane przez Lygrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczytaj błędy w MCE.

Nie wiem dlaczego świeciły Ci cały czas światła bo tak nie powinno być przy sprawnym czujniku światła i wyłączniku auto. To teraz jest tak że dajesz na auto i świcą tylko dzienne jak jest jasno a jak zasłonisz czujnik światła to zapalją się mijania i pozycyjne tył? Jak tak to dokładnie tak ma być.

Co do spryskiwaczy to one działają tylko wtedy jak świecą światła mijania, jak nie świecą to spryski lamp się nie uruchamiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co chodzi z tym MCE ,ale dodam jeszcze ,że na gdy przełącze na "auto" to zegary mi się nie podświetlają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Lygrys napisał:

gdy przełącze na "auto" to zegary mi się nie podświetlają

Bo zegary mają czujnik światła i w dzień się nie podświetlą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie jeszcze gdzie znajduje się ten czujnik zmierzchu i czy można go jakoś zakryć żeby przeć cały dzień włączały się światła łącznie ze światłami mijania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie jeszcze gdzie znajduje się ten czujnik zmierzchu i czy można go jakoś zakryć żeby przeć cały dzień włączały się światła łącznie ze światłami mijania ?
Na przedniej szybie pod uchwytem lusterka wewnętrznego. Bez problemu można go zasłonić z zewnątrz. Wystarczy położyć coś na szybie w tym miejscu.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...