Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chińskie radio na ANDROIDZIE (rsne)


tomeeex1

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki! Jutro se ogarnę z miernikiem! A już się bałem że będę modernizował dziadka chorusa! ?To radio jest super, znaczy pięknie gra, ale nie ma bluetooth, usb a co gorsza psuje się sterowanie głośności! Dziękuję bardzo za pomoc, pozdrawiam serdecznie! Niech Audi będzie z nami ?

Edytowane przez Bartold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Kupiłem radio na androidzie 10 które wyglądem i wymiarami pasuje do mojej a4b7 S-line avant!,problem tkwi w tym ,że po canie nie chce się odpalić !, po podaniu "zwykłego " prądu radio działa ale po canie nie chu,chu próbujemy

 

  

 

 

na wszystkie sposoby i nic !,resetowaliśmy odpinają akumulator, igłą też resetowaliśmy i nic ! ,POMÓŻ ,z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2017 o 19:43, MaTeo85 napisał(a):

w ori instalacji nie ma czegoś takiego jak przewód ACC do radia, jest jeden przewód czerwony z niebieskim paskiem który ma stale +12V. Sygnał ACC (czyli przekręcenia kluczyka w stacyjce) idzie poprzez szynę CAN. Dlatego do radia nieoryginalnego masz dołożony dekoder sygnału CAN. Zamienia on otrzymamy sygnał z szyny na sterowanie analogowe, czyli pojawienie się +12V w poszczególnych przewodach które mają dać sygnał do radia. Takim sygnałem jest miedzy innymi ACC czy ILLUM (informacja o podswietleniu deski rozdzielczej i panelu radia w ori instalacji też jest przekazywana przez szynę CAN). Jeśli masz miernik to odłącz radio od kostki i miernikiem szukaj na którym przewodzie wychodzącym z dekodera CAN pojawia się +12V po przekręceniu kluczyka, jak znajdziesz to będzie to Twoje ACC, podłącz go do odpowiedniego pinu radia i będzie ok.

jeśli na żadnym przewodzie nie odnajdziesz +12V (nie sprawdzaj przewodu żółtego bo to zasilanie dekodera CAN) to prawdopodobnie masz złe podłączone przewody CAN z instalacji samochodu lub uszkodzony dekoder CAN.

separator antenowy podłącz pod radio do pinu AMP control. Będzie się wtedy włączał dopiero wraz z radiem.

Witam,  widzę że kolega ogarnia temat , radiami, czy po przekręceniu kluczyka na tych dwóch przewodach can z licznika ma być napięcie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przewodach CAN jest napięcie rzędu 2,5V max chyba 5V. do zasilania czegokolwiek tego się nie wykorzystuje. (w oryginalnej instalacji mają kolory pomarańczowy z paskiem zielonym jako CAN HiGH oraz pomarańczowy z paskiem brązowym jako CAN LOW i są ze sobą skręcone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MaTeo85 napisał(a):

na przewodach CAN jest napięcie rzędu 2,5V max chyba 5V. do zasilania czegokolwiek tego się nie wykorzystuje. (w oryginalnej instalacji mają kolory pomarańczowy z paskiem zielonym jako CAN HiGH oraz pomarańczowy z paskiem brązowym jako CAN LOW i są ze sobą skręcone)

To takie nawet podłączyłem bo miałem z innego auta ale nic się nie dzieje,  radio nie staruje same ani po wbiciu wstecznego zero reakcji,  kodowanie zrobione,  nie wiem co jest piec , w b7 wpiąlem  trzy kostki i śmigało wszystko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Misieqq7 napisał(a):

To takie nawet podłączyłem bo miałem z innego auta ale nic się nie dzieje, 

A co miało by się dziać ? Dekoder can musi być zaprogramowany pod instalację i model auta tak aby mógł poprawnie odczytywać informacje w sieci can bus.

Niektóre chińczyki mają wbudowane w sobie can bus dekodery i należy je odpowiednio ustawić pod model auta poprzez wejście w menu serwisowe .

 

jak nie masz odpowiedniego dekodera to nie ruszy . W tym przypadku możesz ACC wziąć z zapalniczki a sygnał R z lampy wstecznego . 

Multifunkcja z kiery nie zadziała 

Edytowane przez Lukaa5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lukaa5 napisał(a):

A co miało by się dziać ? Dekoder can musi być zaprogramowany pod instalację i model auta tak aby mógł poprawnie odczytywać informacje w sieci can bus.

Niektóre chińczyki mają wbudowane w sobie can bus dekodery i należy je odpowiednio ustawić pod model auta poprzez wejście w menu serwisowe .

 

jak nie masz odpowiedniego dekodera to nie ruszy . W tym przypadku możesz ACC wziąć z zapalniczki a sygnał R z lampy wstecznego . 

Multifunkcja z kiery nie zadziała 

 

20230915_174449.jpg

Edytowane przez Misieqq7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ma i w b7 też taki miałem,  tam było ok, zobaczę te ustawienia fabryczne czy tam się coś ustawia,  nie zależy multi bo jej nie ma, zależy mi na włączenia z kluczyka i ta kamera żeby działała po wbiciu wstecznego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Misieqq7 napisał(a):

Taki ma i w b7 też taki miałem,  tam było ok, zobaczę te ustawienia fabryczne czy tam się coś ustawia,  nie zależy multi bo jej nie ma, zależy mi na włączenia z kluczyka i ta kamera żeby działała po wbiciu wstecznego 

W jakim aucie to podłączasz teraz ? na dekoderze masz napisane A3 A4 TT . 

Rozumiem że przepiełeś cały harnes z dekoderem . Może być też tak że kabelkologia się nie zgadza . Szczególne jak harenes nie jest podpięty bezpośrednio do radia i instalacji auta tylko przez adaptery ISO.

 

W przypadku zewnętrznego dekodera to raczej nie masz czego szukać w ustawieniach fabrycznych radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lukaa5 napisał(a):

W jakim aucie to podłączasz teraz ? na dekoderze masz napisane A3 A4 TT . 

Rozumiem że przepiełeś cały harnes z dekoderem . Może być też tak że kabelkologia się nie zgadza . Szczególne jak harenes nie jest podpięty bezpośrednio do radia i instalacji auta tylko przez adaptery ISO.

 

W przypadku zewnętrznego dekodera to raczej nie masz czego szukać w ustawieniach fabrycznych radia.

Do a4 b6, no są tam dwie wtyczki kable  czerwony i niebieski kolor które  można przepinać wtedy jedna jest luźna,  robiłem różne kombinacje jak jedna rozłączę to w ogóle radia się wyłącza i nie da rady włączyć 

Edytowane przez Misieqq7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...