Skocz do zawartości
IGNOROWANY

C4A6 ADR 1.8 płyn chłodzący


BogOOsh

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
mam taki problem : obniżył mi się poziom płynu chłodzącego ponieważ układ był zapowietrzony i zapiszczała mi kontrolka, że mało płynu i tak było więc dolałem, a kontrolka nadal piszczy i miga... macie jakiś pomysł? czujnik by się zepsuł? jest to dość irytujące

23318909_1512862342102769_356448245_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mógł się czujnik zepsuć skoro kontrolka Ci mruga a masz mało płynu?

Czujnik Cię poinformował o niskim stanie, także czujnik masz dobry.

Szukaj gdzieś wycieków płynu chłodzącego, jak nie będzie wycieków to zrób test uszczelki pod głowicą, jak wszystko będzie dobrze to będziemy się dalej martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o to, że dolane jest a nadal kontrolka miga , jest już w normie a piszczy i mryga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BogOOsh napisał:

Ale chodzi o to, że dolane jest a nadal kontrolka miga , jest już w normie a piszczy i mryga 

Wybacz, nie doczytałem bo napisałeś to dziwnie i na czarny tle..

W takim przypadku sprawdź czujnik i okablowanie, możliwe, że któryś kabelek był delikatnie przetarty, woda się dostała i robi się zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jakoś niechcący to tło dodałem... ten czujnik to jakoś się go ciągnie w dół czy jak? Bo wiem gdzie jest, ale nie chce nic urwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra byla zawleczka odpialem przeczyscilem i nadal to samo... Wydaje mi sie ze chyba piwinno juz nawet przestac to migac po samym odpieciu ? Mam racje? Bo odpialem i nadal migalo i piszczalo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kontrolka odpowiada za niski poziom płynu i za wysoką temperature silnika, może źle odczytuje temeprature? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i źle odczytuje, aha czyli masz jeden czujnik.

Wymień po prostu ten czujnik i będziesz miał spokój, masz program VCDS? Mógłbyś sobie sprawdzić rano na zimnym silniku czy faktycznie czujnik przekłamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy malechanik ma, już z nim gadalem i zerknie bo juz nie mam nerwów do tego ;/ dzieki Ci bradzo pomoc! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...