Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problemy z odpalaniem - brak reakcji / rozrusznik ?


andrzej2893

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Problem z moja a4 jest natury takiej, ze samochód raz odpala od strzała a jak np postoi weekend to zero reakcji rozrusznika. Dodam że kostka stacyjki została wymieniona na oryginalną oraz rozrusznik został zregenerowany. Teraz jak na zewnątrz się zrobiło chłodniej to problem się nasilil i występuje codziennie po dłuższym postoju. Czasem się jeszcze zdarzy że jak wcisne pedal gazu do końca to wtedy odpali ale nie zawsze. Liczę że ktoś mi pomoże w rozwiązaniu tego bo już mi brak pomysłów. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od najbardziej oczywistych rzeczy. Tak jak napisal@bercik2. Najpierw akumulator. Sprawdz go miernikiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź błędy jak masz mozliwość. Niskie napięcie zasilanie tez powinno być wykryte. Może jakiś czujnik nawala. Nic na desce Ci się nie świeci albo na fis ? ? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator sprawdziłem i jest dobry a na fisie żadnych błędów nie wywala.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miernik w łapę i trzeba sprawdzić czy dochodzi napięcie sterujące na rozrusznik. 

Bez tytułu.png

D - stacyjka (kostka) - przewód ro/sw, czyli czerwono/czarny - po przekręceniu podaje plus na rozrusznik (B). Zobacz najpierw przy rozruszniku (zacisk 50) czy w chwili przekręcania stacyjki pojawia się na nim 12V.

Na zacisku 30 (czarny przewód) - stały plus z aku, czyli powinien być zawsze...

Sprawdź też masę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chce odpalić to co dokładnie się dzieje ??? chodzi mi o lampki, licznik, oświetlenie, silnik,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko normalnie się zachowuje. Po przekreceniu na zapłon kontrolki gasną a w momencie odpalenia jest totalny brak reakcji rozrusznika. Dzisiaj próbowałem odpalić samochód od kabli i odpalił za pierwszym razem bo do elektryka dopiero pójdzie jak pojadę w weekend do Polski.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przekręcasz kluczyk zapala się licznik, gasną lampki, dajesz na rozruch i nie dzieje się kompletnie nic. Wygląda tak jakby rozrusznik. Rozrusznik da sie łatwo sprawdzić ale na kanale lub podnośniku, musiał byś wypiąc cienki przewód na wsuwkę z rozrusznika i wpiąc sie miernikiem, po przekręceniu kluczyka powinien pojawić sie prąd i bendiks powinien się wysunąć.

W b6 nigdy nie zdarzył mi się problem z imo lub przekaźnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że rozrusznik jest po regeneracji a ten problem się pojawił jak się zrobiło chłodniej na zewnątrz. I to się dzieje tylko po dłuższym postoju. Spróbuję jeszcze podmienić akumulator na inny bo jak od kabli normalnie odpalił to mi coś nie pasuje.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 gdy akumulator jest słaby i nie odpala często gęsto licznik umiera na chwilę a podobno u ciebie nie dzieje się nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jeśli byłby gdzieś problem na rozruszniku to nawet podpięcie pod inne auto by mu nie pomoglo

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym wiedział to bym tematu nie zakładał. Tylko próbuje do tego logicznie podejść.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem konkretną i rzeczową odpowiedź co sprawdzić... Jakbyś zrobił to co napisałem, już dawno byś wiedział w czym problem...

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miernik w łapę i trzeba sprawdzić czy dochodzi napięcie sterujące na rozrusznik. 
5a0982139a71f_Beztytuu.thumb.png.9d4a849ca1de3b37b7cae2074fab7e7b.png
D - stacyjka (kostka) - przewód ro/sw, czyli czerwono/czarny - po przekręceniu podaje plus na rozrusznik (B). Zobacz najpierw przy rozruszniku (zacisk 50) czy w chwili przekręcania stacyjki pojawia się na nim 12V.
Na zacisku 30 (czarny przewód) - stały plus z aku, czyli powinien być zawsze...
Sprawdź też masę. 
Kamil VAG piszesz tu o podłączeniu miernika. Mam podobny problem (założyłem osobny temat). Zrobiłem tak jak piszesz użyłem miernika i pokazało 12v a żaróweczka podłączona do tego na krótko nie świeci. Dlaczego tak?

Wysłane z mojego Z2 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żarówkę wpinasz w zacisk 50 (jkao plus) i co ? (gdzie przykładasz do minusa) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...