Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cło i inne opłaty za towar z Chin - orientuje się ktoś?


matig7

Rekomendowane odpowiedzi

Kupował może ktoś ostatnio coś z Chin? Chciałbym się dowiedzieć ile wyniosły by mnie wszystkie opłaty za zakup takiego towaru: http://www.made-in-china.com/showroom/echo726/product-detailSoBmXnDcAzWv/China-Dreambox-Satellite-Receiver-DM8000-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem w wakacje ciuchy itp ze sklepów w chinach. Cło masz liczone wg taryf TARIC, musisz sprawdzic ile wynosi cło na ten sprzet. jak dogadasz sie z chinolami to Ci zaniżą wartość paczki i przesyłka pójdzie bez cła. teraz nie pamiętam juz ile ta granica wynosiła( chyba ok 100$ ale glowy nie dam).

a co do samych rzeczy z chin to cieżko dostać cos dobrej jakości, rzeczy które ja kupowałem na zdjeciach wygladały jak orginaly a to za sprawa że żołci sie wycwanili i wstawiają fotki orginałów a sprzedają podróbki ktore zawsze róznią sie szczegółem( i jakoscia rzecz jasna). W praktyce wygląda to tak że kupujesz kota w worku.

Teraz jak złoty jest taki słaby kupowanie tam juz sie nie oplaca tak bardzo :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno, jednak mimo wszystko różnica w cenie między oryginałem a chińczykiem jest bardzo duża - oryginał około 4300zł, chińczyk 590$ czyli jakieś 2000zł.

Chyba jednak lepiej będzie poczekać aż chińczykami zaczną handlować gdzieś bliżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno, jednak mimo wszystko różnica w cenie między oryginałem a chińczykiem jest bardzo duża - oryginał około 4300zł, chińczyk 590$ czyli jakieś 2000zł.

Chyba jednak lepiej będzie poczekać aż chińczykami zaczną handlować gdzieś bliżej :)

niby tak ale ja na Twoim miejscu nie szukałbym oszczędności w ten sposób.

jak zamawiałem wtedy tamte rzeczy zastanawiałem sie też nad elektronika, np znalazlem sklep gdzye były pamięci flash Sony Micro Vault 32gb. Na zdjęciach wszystko cacy w opisie też, cena to 400$ za 10 sztuk. Poszukałem na allegro i peny 32gb chodzily po 350zl wiec przebitka ogromna. Jak zaczołem drązyc temat to okazało się te tamte soniaki mają na odwrocie napis 32G i wtedy im możesz skoczyc z reklamacją. Pozniej sie okazalo ze w rzeczywistosci mialy ok 4gb, a do tego wolny transfer :decayed: dobrze że ich nie kupiłem :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno, jednak mimo wszystko różnica w cenie między oryginałem a chińczykiem jest bardzo duża - oryginał około 4300zł, chińczyk 590$ czyli jakieś 2000zł.

Chyba jednak lepiej będzie poczekać aż chińczykami zaczną handlować gdzieś bliżej :)

niby tak ale ja na Twoim miejscu nie szukałbym oszczędności w ten sposób.

jak zamawiałem wtedy tamte rzeczy zastanawiałem sie też nad elektronika, np znalazlem sklep gdzye były pamięci flash Sony Micro Vault 32gb. Na zdjęciach wszystko cacy w opisie też, cena to 400$ za 10 sztuk. Poszukałem na allegro i peny 32gb chodzily po 350zl wiec przebitka ogromna. Jak zaczołem drązyc temat to okazało się te tamte soniaki mają na odwrocie napis 32G i wtedy im możesz skoczyc z reklamacją. Pozniej sie okazalo ze w rzeczywistosci mialy ok 4gb, a do tego wolny transfer :decayed: dobrze że ich nie kupiłem :thumbdown:

no dobrze ze wogle mialy jakas pojemnosc. a nie jak na stadionie:D

3100.jpg

nie sadze zeby kupowanie podrobek mialo byc jakakolwiek oszczednoscia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że w przypadku podrobionych produktów DreamMultimedia jest :)

Poprzednie chińskie modele działają bardzo dobrze :) Ale czy warto je ściągać bezpośrednio z Chin czy lepiej poczekać aż będzie można dostać gdzieś bliżej to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że w przypadku podrobionych produktów DreamMultimedia jest :)

Poprzednie chińskie modele działają bardzo dobrze :) Ale czy warto je ściągać bezpośrednio z Chin czy lepiej poczekać aż będzie można dostać gdzieś bliżej to już inna sprawa.

jeśli jestes pewien co do jakości to Twoja sprawa :wink4:

co do wysyłki to chinczycy z którymi dealowalem byli bardzo uczynni, wszystkiego dopilnowali na kazdy mail odpisali a to duży +, do dziś mi wysylaja maile z promocjami zaczynające sie od słów "hello my friend" :>

jeśli chodzi o koszty transportu to też nie było jakoś kosmicznie drogo, nie chce Cie teraz wprowadzać w błąd to nie bede pisał ile mnie wyniosło za moje paczki, spytam sie kumpla z ktorym to sprowadzałem moze on pamieta :)

paczka szła ok tydzien, i była adresowana na warszawe bo tam szybciej sie uwijają z paczkami, u nas w UC Bytom każdą paczke trzepią i walą cło :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...32gb...

no tu niestety trzeba na to zwracać uwagę... jest to oszustwo ale nie do końca 32Gb(ity) to nie to samo co 32GB(ajty)... trzeba podzielić dokładnie na 8 bo tyle bitów zawiera bajt...

niby tylko wielkość liter... a w rzeczywistości powinny mieć 4GB :>

PS: były już nawet PenDrive'y 128Gb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...32gb...

no tu niestety trzeba na to zwracać uwagę... jest to oszustwo ale nie do końca 32Gb(ity) to nie to samo co 32GB(ajty)... trzeba podzielić dokładnie na 8 bo tyle bitów zawiera bajt...

niby tylko wielkość liter... a w rzeczywistości powinny mieć 4GB :>

PS: były już nawet PenDrive'y 128Gb...

heh czyli jednak żółci nie kłamali :decayed:

a co do tych kosztów transportu to płaciłem 20$ na paczke ale miałem część kosztów pokrywanych przez sklep.

Mimo tego taka wysyłka nie jest droga :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...