Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b6 1.8t BEX wyciek oraz dym spod korka oleju


lipekmx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po wymianie oleju i ogólnym serwisie po kupnie samochodu zauważyłem wyciek z silnika niestety narazie nie mam możliwości wjechania na kanał ani podnośnik więc spytam was może ktoś wie o co chodzi.

Zauważyłem że silnik jest mokry w dolnej części , oraz krople "oleju" płynu nie pachnie to do końca jak olej wydobywające się od dołu i cieknące na ziemie na postoju. Po odkręceniu korka paliwa wydobywa się lekki biały dymek.

Dodam że ubyło troszeczkę płynu chłodniczego.

Auto ma moc, ładnie się wkręca, trzyma obroty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj problem dotyczy tylko wycieku płynu chłodniczego i obstawiam króciec z tyłu silnika. Dymek z korka oleju to norma, bo przecież olej się nagrzewa, ślady oleju po wymianie też nie powinny dziwić :P No chyba, że warsztat się przyłoży i porządnie posprząta po sobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja tu widzę dwa miejsca wycieku, miejsce przy bagnecie to termostat albo zaślepka, od spodu to z króćca z tyłu silnika i będzie mokro na skrzyni. Reasumując wszystkie plastikowe łączenia płynu pękają i się saczy. Jeżeli będziesz robił rozrząd to wymieniaj profilaktycznie ta zaślepkę bloku bo jest dobry dostep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...