Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do a4 b5 1.8T LPG


Mati99_a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna posiadam audi a4 b5 1.8 T.Zbliza się wymiana oleju i tutaj pytanie jaki olej zastosować silnik od niedawna posiada instalację gazową i aktualnie zalany jest olejem Total 5w30 myślę nad zmianą oleju ponieważ audi zaczęła pobierać olej jakieś 200 ml na 1000km.Przebieg 221tys km od 10 tyś jeździ na gazie.Czy valvoline max life 10w40 to dobry wybor ?Prosze o poradę jaki olej najlepiej zastosować.

Edytowane przez Mati99_a4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mati99_a4 napisał:

Witam od niedawna posiadam audi a4 b5 1.8 T.Zbliza się wymiana oleju i tutaj pytanie jaki olej zastosować silnik od niedawna posiada instalację gazową i aktualnie zalany jest olejem Total 5w30 myślę nad zmianą oleju ponieważ audi zaczęła pobierać olej jakieś 200 ml na 1000km.Przebieg 221tys km od 10 tyś jeździ na gazie.Czy valvoline max life 10w40 to dobry wybor ?Prosze o poradę jaki olej najlepiej zastosować.

Kolego, o olejach do tego silnika jest już chyba encyklopedia na tym forum :facepalm: Lej full syntetyk 5w40 i możesz zrobić płukankę. Osobiście przesiadłem się z liqui moly sht 5w40 tak uwielbianego oraz polecanego na ravenol turbo vst i jestem zadowolony, bo stosunek cena/jakość jest extra. Na koniec dodam, że przy takim przebiegu u siebie robiłem płukankę, czyszczenie smoka i olej jak wyżej. Nie lej żadnego 10w40.

To tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...