Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dziwny nagar na wtryskach i listwie - A4 B6 3.0 LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Problem pojawił się na LPG - samochód nie trzymał równo obrotów (na niskich obrotach falowały) oraz przełączał na benzynę przy 3k+ obrotach.
Taki nagar pojawił się na listwie i we wtryskach:

image.thumb.png.8c6f27a16f2312d0f54ff0d99c9074b4.png

Gazownik powiedział, że to częste wizyty na "tanich" stacjach gazowych. Przeczyścił ultradźwiękiem całą listwę. Wymienił też parownik, który był bardzo "zmęczony". Przez parę miesięcy odkąd mam instalacje LPG tankuje na Orlenie/BP, bardzo rzadko na "tanich" stacjach.
Kiedyś miałem też problem z ubywającym płynem chłodniczym, który ogarnąłem uszczelniaczem za 10PLN (wlałem 1/3 buteleczki).

Po ok 1,5 miesiąca od przeczyszczenia całej instalacji gazowej i ponownym ustawieniu LPG problem ponownie powraca, dodatkowo zauważyłem, że zaczyna znów ubywać płynu chłodniczego.
Dodam, że zmieniłem stacje na których tankowałem.

Czy ktoś z Was miał może taki problem? Co to za nagar? Gdzie szukać przyczyny? Na benzynie nie ma żadnych problemów.
 

Opublikowano

Prawdopodobnie zasiarczenie gazu robi swoje a mówi się potocznie o czystym paliwie gazowym.

Temperatura spalania gazu jest wyższa niż benzyny i olej dostaje mocniej w kość.

Trzeba lać oleje o wysokim TBN 12-16 a tutaj większość to niskopopiołowe TBN 6-7 , skracać interwał wymiany oleju, ewentualnie uzupełniać dawkę TBN.

Płyn chłodniczy trzeba sprawdzić na obecność spalin.

Opublikowano

Ja tam tez przeważnie na orlenie tankowałem. A przy wymianie filtra fazy ciekłej pół silnika brązowa zawsze od syfu jaki wyrzuci. Ostatnio niecałe 10tyś zrobił i tak pełno syfu. Teraz tankuje gdzie wygodniej bo tak zawsze jest syf. Dobrze, że chociaż na filtrze się zatrzyma i w reduktor nie pójdzie, bo szybko by się zapchał.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 24.11.2017 o 10:17, KINIAM napisał:

Prawdopodobnie zasiarczenie gazu robi swoje a mówi się potocznie o czystym paliwie gazowym.

Temperatura spalania gazu jest wyższa niż benzyny i olej dostaje mocniej w kość.

Trzeba lać oleje o wysokim TBN 12-16 a tutaj większość to niskopopiołowe TBN 6-7 , skracać interwał wymiany oleju, ewentualnie uzupełniać dawkę TBN.

Płyn chłodniczy trzeba sprawdzić na obecność spalin.

Teraz będę zwracał na to uwagę przy wymianie oleju, dzięki za info!

W dniu 24.11.2017 o 11:42, mszark napisał:

Ja tam tez przeważnie na orlenie tankowałem. A przy wymianie filtra fazy ciekłej pół silnika brązowa zawsze od syfu jaki wyrzuci. Ostatnio niecałe 10tyś zrobił i tak pełno syfu. Teraz tankuje gdzie wygodniej bo tak zawsze jest syf. Dobrze, że chociaż na filtrze się zatrzyma i w reduktor nie pójdzie, bo szybko by się zapchał.

Niestety na LPG nie ma żadnej normy :/ Gazownik również wymienił mi filtr na takie coś, lepiej wychwytuje syf:
Rail-FG4-filtr-LPG_01.jpg

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam  byłem u gazownika  przeczyscił  mi wtryski  zwykłym  wd a przyczyna   filtry gazu  trzeba wymieniać  co 10 tyś 

Opublikowano

Dokładnie ja we wszystkich swoich autach olej filtry, filtry gazu zawsze co 10 tyś km. Dłużej pożyja?

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Tyle nawet nie zdążyłem zrobić w tym czasie :) Ale filtr jak najbardziej był też zmieniony. Reduktor okazał się być wadliwy. Udało się dostać nowy na gwarancji, przeczyszczono wszystko co potrzeba i założono nowe filtry. Od tamtego czasu 0 problemów z LPG.

Opublikowano

Jaki to byl reduktor ? 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 18.01.2019 o 16:13, soul87 napisał:

Jaki to byl reduktor ? 

Tomasetto ale modelu nie pamiętam

Opublikowano

A nie magic 3 przypadkiem ? 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 21.01.2019 o 15:18, soul87 napisał:

A nie magic 3 przypadkiem ? 

Tomasetto Artic z zapasem do 240 koni

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.