Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampki w drzwiach Mikrostyk jak wymienic?


savio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam W moim audi nie działa brzeczek od świateł oraz lampki w drzwiach kierowcy i pasazer tył oraz gdy otworzymy drzwi kierowcy nie zapala sie swiatło. Zdecydowałem ze to bedzie mikrowłacznik w zamku. Moje pytanie dobrałem sie do zamka 8d1837015f i niewiem jak dobrac sie do mikrowłacznika. Ktos juz to rozbierał? prosze o pomoc :)

Z Góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczyk to przelutuj Stary albo wlutuj nowy. To one zazwyczaj siadają. A co do oświetlenia to równie dobrze może być pompka centralnego zamka. Mikrowlacznik możesz sprawdzić czy zamyka i otwiera obwód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka jest sterowana pompką i stycznikami w zamkach a lampki w drzwiach jest przekażnik pod nogami keierowcy.

Na początek podepnij vcds-a i przetestuj licznik czy buzer w ogóle daje głos, jak daje to drzwi do rozbiurki do cna żeby zamek wyjąc i dobrać się do stycznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem, ale chyba nie trzeba podpinać pod kompa. Wystarczy zostawić samochód na światłach (wyjmij kluczyk ze stacyjki). Jeśli buzzer jest sprawny to zacznie brzęczeć. Tak to działa u mnie w aucie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Bo o otwartych drzwiach informuje właśnie ten mikrostyk w zamku. I nie wiem czy to jeszcze nie przechodzi przez pompkę centralnego zamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michcio28810 napisał:

Niekoniecznie. Bo o otwartych drzwiach informuje właśnie ten mikrostyk w zamku

Michał tu masz absolutną rację. O otwarciu informuje mikrostyk. Mnie chodziło tylko o szybkie sprawdzenie stanu buzzera, bez konieczności podpinania kompa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie jak mikrostyk nie da sygnału że drzwi są otwarte przy zapalonych światłach to i buzzer się nie odezwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się podepnę. Chciałem wymienić krańcówki u siebie, bo po otwarciu drzwi za pasażerem nie oświeca się światło (fis pokazuje otwarte drzwi), a po otwarciu drzwi pasażera, lub pasażera za kierowcą światła mrugają. problem w tym, że z tyłu nie ma opcji wyciągnąć tego zamka bez zdejmowania całego mocowania szyby.. A z przodu żeby wyciągnąć zamek trzeba zdjąć jakąś śmieszną obudowę plastikową, która ma kilka zatrzasków, a tylko jeden widzę.. Do tego z tyłu nie widziałem dosłownie żadnego kabelka do zamka, tylko przewód ciśnieniowy z pompki centralnego, na pewno tam jest ta krańcówka? I czy w ogóle tam ona jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn dojście jest od strony błotnika? Czy z wewnątrz po złożeniu siedzeń i obicia tylnego słupka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pod osłonką jest śrubka, ale tam nie da sie nic wymienić, jedynie cały czujnik, który działa dobrze.. Dlaczego więcj po otwarciu każdych innych drzwi mruga światło, a po otwarciu prawych tylnych w ogóle sie nie zapala, skoro tam w ogóle krańcówek nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zupełnie różni się od tego co kupiłem. Ta z tyłu to tylko bolec na dwa kabelki, który sygnalizuje czy drzwi są otwarte czy nie. Myślałem, że z tyłu są takie same jak z przodu (na dwie wtyczki). Tak czy inaczej, wrócę do tego dopiero late, jak temperatura nie będzie mi mrozić palców i będę miał więcej czasu, bo z przodu zanim rozbiorę całe drzwi to trochę minie. Zastanawia mnie tylko, dlaczego wcześniej jak nie miałem full fis tego problemu nie było..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dołożeniu ful fisa jest jakiś problem właśnie z sygnalizowaniem  otwartych drzwi. Musisz poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszystkie drzwi sygnalizuje poprawnie. Jedyny błąd to te oświetlenie wnętrza. Elektromechanik mówił mi, że to może być błędnie wgrany wsad do licznika, i np lewe drzwi tylnego pasażera czyta jako bagażnik (dlatego nie daje światła w kabinie), no ale po otwarciu bagażnika tez światła nie mam, a otwarcia bagażnika też mi fis nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że centralny działa bez żadnych problemów, no i do zamka idzie tylko przewód na powietrze, żadnych kabli. No i zaraz po zamianie licznika zaczęła wariować lampki oświetlenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa mikrostyk? Jak otwieramy drzwi to puszcza prąd? Można na krótko spiąć te 2 kable i zobaczyć czy światło zapali? Dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...