Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] 1,9TDI 96r.kombi AUTOMAT ,czy można ciągnąć przyczepę automatem?


czeslaw555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie czy mogę ciągnąć przyczepy np.towarowe ,kampingowe itd. autem z automatyczną skrzynią biegów? jedni mówią że tak inni że nie ,ale nikt tak naprawdę nie wie i nie mam tu na myśli przepisów ruchu drogowego, tylko czy nie uszkodzę mojej automatycznej skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie widze problemu, sam moim A6 targałem lawete z kolegi samochodem :gwizdanie: i tiptronik świetnie się spisywał :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak po cichu myślałem że można ,mój kolega A6 w automacie ciągnął lawete i automat mu padł twierdzi że przez lawetę ,koszt naprawy 6200zeteł ,było pełno opiłków w skrzyni ,myślę że może miał mało oleju albo coś w tym guście ,w każdym razie postraszył mnie że to przez ciągnięcie .hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to był tylko zbieg okoliczności, znam takich co ciągną lawete po kilka razy w tygodniu swoimi samochodami z automatem i jeszcze nie słyszałem zeby im skrzynia od tego padła.

Ja osobiście swoim A6 ciągłem lawete tylko raz i było ok! ale np kolegi tranzita tej zimy chyba z 5 razy holowałem i co mi kumpel zawsze mówi??? ze chciałby zeby jego tranzit zrywał się tak z miejsca jak się zrya gdy go holuje :naughty::quattro: robi swoje :banan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat - jest nawet lepszy do przyczepy a niżeli ręczna skrzynia, lepszy dla silnika gdyż utrzymuje silnik w optymalnym zakresie obrotów podczas pracy.A z naprawdę dużym obciążeniem jakim jest np laweta z samochodem na pace jest to bardzo ważne. Jeżeli skrzynie jest w dobrym stanie i olej jest jeszcze do użytku,

Uważam że jak najbardziej można ciągać przyczepy automatem. Ja ciągałem VOLVO V70 2.5 TDI z automatem naprawdę duże ciężary naprawdę wiele razy i automat nie zgłaszał sprzeciwów :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Targałem lawtę z autem tak ze 150km. Hondą Accord 2.2 150 KM automat.

Moje spostrzeżenia to że jak byłem na zewnątrz jak syn nawracał zauważyłem że wentylator chłodnicy właczał sie co chwila ale mysle to normalne bo chłodnica oleju ASB w accordzie jest w środku chłodnicy wody.

Duża laweta + Skoda Octawia + 4 osoby dawał radę bez problemu ale rano po wejściu do garażu zauważyłem kałuze oleju , wystraszony posprawdzałem co i jak ,okazało sie że tak rozgrzało olej w skrzyni ze popuściły króćce od chłodnicy oleju po sprawdzeniu oleju w ASB okazało się że olej jest spalony ciemny brąż a był rozowiótki i dopiero co wymieniony - AtF 220 A W Hondzie jest bagnet do sprawdzania oleju.

Od tamtej pory powiedziałem zADNEGO HOLOWANIA pózniej rozmawiałem z kilkoma znaczącymi mechaniorami w Polsce i każdy z nich powiedział że takim autem jak Honda nie ciąga sie lawet. Owszem powiedzieli ze auta ciągaja z ASB i lawety i przyczepy cempingowe ale sa do tego dostosowane - nie pytałem co miał na mysli .

Może dodatkowa chłodniczka oleju ASB bo kilka razy widziałem na allegro.

Sam chciałbym wiedziec czy A4 nadaje się do ciagania przyczepy czy lawety oczywiście ASB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to prawda ale gdzies tak slyszalem ze biegi ktore mozemy radukowac recznie sa wlasnie po to jak ciagniemy przyczepe gdzies w gorach, na wzniesieniach zeby nie wrzucalo nam na wyzszy bieg. to mit czy prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda , jest to tak zwane blokowanie biegów - np.na 1 to mamy 1 bieg i dalej nam automat nie przełaczy i na dodatek mamy hamowanie silnikiem , na 3 to mamy 3 biegi itd. tylko na D (drive) mamy wszystkie biegi i nie mamy hamowania silnikiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do tego jest w pedale gazu tzw.kick down - czyli słyszalny klik przy nagłym dodaniu gazu i wtedy komp przestawia w tryb sportowy lub jest w lewarku przycisk S sport.

Możesz np. startowac z 2 czy z 1 a potem stopniowo do góry ręcznieale na dól nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...