Jump to content
IGNORED

Felgi 18 a zawieszenie

sonadores

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym na wiosne zaopatrzyć sie w felgi 18 z tym że głowie sie nad tematem ich wpływu w modelu a4 b7 (standard) na zawieszenie.

Mechanicy nie polecają strasząc o szybkim zużyciu zawieszenia bądź elementów i duża ceną naprawy. Wiadomo że komfort jazdy spada

ale interesuje mnie praktyczna część tematu jeżeli chodzi o zawieszenie.  Średnio w miesiącu robie ok 400km, felgi chciałem raczej na sezon

wiosna - lato. Jak u was wygląda sprawa z użytkowaniem i wpływem takiego profilu na zawieszenie ? Dodam ze celowałbym opone na wysokość 45

nie mniej nie wiecej - myśle ze będzie to najoptymalniejsze.

19 minut temu, sonadores napisał:

Witam,

Chciałbym na wiosne zaopatrzyć sie w felgi 18 z tym że głowie sie nad tematem ich wpływu w modelu a4 b7 (standard) na zawieszenie.

Mechanicy nie polecają strasząc o szybkim zużyciu zawieszenia bądź elementów i duża ceną naprawy. Wiadomo że komfort jazdy spada

ale interesuje mnie praktyczna część tematu jeżeli chodzi o zawieszenie.  Średnio w miesiącu robie ok 400km, felgi chciałem raczej na sezon

wiosna - lato. Jak u was wygląda sprawa z użytkowaniem i wpływem takiego profilu na zawieszenie ? Dodam ze celowałbym opone na wysokość 45

nie mniej nie wiecej - myśle ze będzie to najoptymalniejsze.

Nie słuchaj mechaników tylko pakuj bez obaw 215/45/18; 225/40/18 lub 235/40/18.

Pomijam fakt że czym większe koło i zwykły zawias tym auto wygląda pokraczniej.

Rozumiem ze chodzi o wysokość, w tym temacie to jestem jeszcze bardziej zielony, co powinienem zrobić jeżeli chciałbym te 18

jaki koszt jest wymiany zawiasów mniej wiecej i jak sie to poźniej ma do wymiany na 16 zimowe czy trzeba ? ogólnie nawet na czym

to polega bo nie ukrywam ze nie wiem o co chodzi :D

U mnie jest 245x40x18 i sadze ze mogą byc wieksze :)

8 minut temu, simon__75 napisał:

U mnie jest 245x40x18 i sadze ze mogą byc wieksze :)

jak dla mnie elegancko :wink:

1 godzinę temu, sonadores napisał:

Rozumiem ze chodzi o wysokość, w tym temacie to jestem jeszcze bardziej zielony, co powinienem zrobić jeżeli chciałbym te 18

jaki koszt jest wymiany zawiasów mniej wiecej i jak sie to poźniej ma do wymiany na 16 zimowe czy trzeba ? ogólnie nawet na czym

to polega bo nie ukrywam ze nie wiem o co chodzi :D

Żadnych "zawiasów" nie musisz wymieniać :)

Kup, załóż i jeździj :)

Poprostu im większa felga tym generalnie niższy profil opony, dlatego auto wygląda jak przysłowiowa "koza".

Jakie masz zawieszenie 1BA, 1BE ?

• Upvote 1

W dniu 1.12.2017 o 20:01, sonadores napisał:

Mechanicy nie polecają strasząc o szybkim zużyciu zawieszenia bądź elementów i duża ceną naprawy. 

:grin:

W dniu 1.12.2017 o 20:52, sonadores napisał:

jak dla mnie elegancko :wink:

245/40/18 w b7 bedzie obcierac od wewnatrz przy maksymalnym skrecie, za szeroka opona.....

Edited by FroS-t

8 godzin temu, qruku napisał:

Żadnych "zawiasów" nie musisz wymieniać :)

Kup, załóż i jeździj :)

Poprostu im większa felga tym generalnie niższy profil opony, dlatego auto wygląda jak przysłowiowa "koza".

Jakie masz zawieszenie 1BA, 1BE ?

Nie wiem jakie mam zawieszenie, jak moge to sprawdzić ? 

Ogólnie a4 w s-linie stoi na 18 raczej i wygląda to normalnie to chyba tu też powinien być taki efekt ?

2 godziny temu, sonadores napisał:

Nie wiem jakie mam zawieszenie, jak moge to sprawdzić ?

Sprawdź sobie wlepke z kodami wyposażenia.

1BA - zwykłe

1BE - sportowo/komfortowe obniżone 20 mm

1BV - sportowe obniżone 20 mm

• Upvote 1

okk zobacze dzisiaj, jak dobrze myśle to chodzi o tą wlepe na wnęce koła zapasowego chyba ze o jakąś inną ?

Jeśli nie masz książeczki od auta to tak

Edited by FroS-t
  • Upvote 1

Możesz zobaczyć jak to wygląda na moich autach. Niebieska 225/40/18 et 35, zawias 1BV.

Zielona/srebrna 235/45/18 et 45 + dystanse 6mm bo inaczej opona trze o zwrotnice, zawias 1BA.

d6cc205dd4c535bf.jpg

• Upvote 1

17 godzin temu, qruku napisał:

sprawdzone i posiadam 

Edited by sonadores

9 minut temu, Tracer39 napisał:

Możesz zobaczyć jak to wygląda na moich autach. Niebieska 225/40/18 et 35, zawias 1BV.

Zielona/srebrna 235/45/18 et 45 + dystanse 6mm bo inaczej opona trze o zwrotnice, zawias 1BA.

d6cc205dd4c535bf.jpg

wydaje mi sie srebra wygląda Oki :) jak poszperam później to wrzuce jakie mam na myśli fele do siebie 

Takie felgi chce właśnie, poźniej będe sie zastanawiać nad kolorem :) wstępnie  myślałem aby był to ciemniejszy grafit niż karoseria, bądź czarne + oklejony czarny dach na połysk. Dodam ze tylna szyba i boki są przyciemnione mocno

Front48.jpg

Może taki kolor ,tu akurat są 19 8.5j et32 ,do b7 dałbym 18 7.5 lub 8j et 35 i opony 235/40282d4af5e28efa46930d00a56d56e8a1.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

• Upvote 1

W dniu 2.12.2017 o 16:46, Tracer39 napisał:

Myśle że interesuje mnie czarny kolor, i chciałbym zostać przy 18 ;)

W sumie to jeżeli chce te 18 i interesuje mnie profil 45, najmniej 40 to jakie parametry będą ok żeby nie obcieralo przy skręcie i było wszytko ok. Wiem ze 5x112 jest nie wiem jakie et i średnica piasty jest w ori 

3 godziny temu, sonadores napisał:

W sumie to jeżeli chce te 18 i interesuje mnie profil 45, najmniej 40 to jakie parametry będą ok żeby nie obcieralo przy skręcie i było wszytko ok. Wiem ze 5x112 jest nie wiem jakie et i średnica piasty jest w ori 

Bierz profil 40. Bo jeżeli będziesz chciał zejść zawiasem w dół, to z 45 możesz mieć problem. Myśl przyszłościowo  :decayed:

5x112, piasta 57,1mm. Co do ET, to już kwestia indywidualna. Możesz kupić et43 i wrzucić dystanse, zeby koło szło równo z nadwoziem. Możesz kupic fele z et 35 i już będzie w miare wyglądać. Ogólnie przy 8j na przód et 29/30, na tyl 28 w góre. Ale to jest kwestia tego, czy chcesz się bawić w dystanse. Nie kupisz felg z idealnym et. Co do obcierania, to nic obcierać nie będzie ;)

• Upvote 1

Czyli gdybym wziął felgi 8J ET 43 to było by gicio :D ? czy jakies inne rozwiązanie było by lepsze ? nie wiem czy jest wgl mniejsze et w tym modelu felg, uparłem sie na te konkretnie jak na tym foto co wrzuciłem ;)

Przeszukałem na allegro i są et 43 i 54 tego modelu

Edited by sonadores