Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zerwanie paska aternatora


scythe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , szanowni grupowicze …

Podczas jazdy zerwał mi się pasek oprzętu ( alternatora ) ,w moim AFN 1.9 TDi po wspaniałym holowaniu i przemarznięciu poczytałem troszkę na ten temat na forum aby zaczerpnąć wiedzy na ten temat . Ale po lekturze nauwa sie moje e pytanie co wymienić na pewno , a czego nie ruszać ? :mysli: poniewaz coś musi być przyczyną ...

1. Napinacz paska alternatora

2. Koło drgań skrętnych

3. Koło napinacza Klimy itd

Przyznam się ze nie mam pojęcia na ten temat i tylko forum jest moja skarbnicą wiedzy , aby przed mechanikiem nie być w ciemię bitym.

Dziękuje za odpowiedz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest wszystko wporzadku to zakladaj sam pasek i jezdzij dalej bo moze juz stary byl,jezeli nie dokladnie przyjrzyj sie wisco,czy nie ma luzuw i sie obraca,sprzegielko alternatora czy nie jest zatarte,lub sam napinacz czy (niepracuje pod katem i czy sie kreci wogole),jezeli wszystkie rzeczy sa ok pozostaje pompa wody potem od wspomagania ogolnie spr.wszystkiego co jest na pasku...

p.s od klimy jest osobny pasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek nie był stary więc na pewno jest to kwestia jednej z części...a kwestia koła drgań ( skrętych ) wiem ze sie może zużyć .....

40 tyś temu wymieniałem napinacz paska alternatora. Zastanawiam sie czy nie bezpieczniej wymieć tych dwóch kół od razu i oczywiście jakiej firmy , abym znowu spokojnie zrobił kolejne 40 tyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobny problem tylko mi podczas jazdy rozlecial sie alternator w mojej b5, oczywiscie cholowanie i niestety wymiana alternatora pasek tez przy okazji kupiłem nowy to nie duzy koszt. alternator uzywka 500 zł z robocizną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie bylo zmieniane wymien kolo napedowe alternatora

napinacz byl porzadnej firmy?

zatarta pompa wody, lub lozysko wiska rowniez moga byc powodem przeciazenia paska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą powyżej powodem może być każdy z elementów napędzanych przez pasek. Ja przy wymianie rozrządu wymieniłem na oryginalny napinacz, zrobiłem remont alternatora z wymianą koła alternatora a po przejechaniu około 5 tyś. km podczas rozruchu słyszałem jak stuka mi napinacz i popiskuje delikatnie pasek. Okazało się, że pompa wspomagania dostała luzu wzdłużnego i stawiała duży opór dla paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec rano dzwonie do mechanika i podzielę się wiedzą :cool1: zdobyta na froum

Do sprawdzenia

1.koło alternatora i alternator

2. Napinacz ( ostatnio miałem jakiś firmowy półtora roku temu zapłaciłem za niego 260 zl )

3. Koło drgań skrętnych

4. Pompa wody

5. wico

Chyba niczego nie przeoczyłem… mam nadzieję ze jak najmniej z tych rzeczy będzie do wymiany bo jak sobie policzyłem to mi ciarki przeszły :)

[br]Dopisany: 01 Luty 2009, 21:43_________________________________________________Witam , szanownych grypowiczów….

A wiec mechanik zabrał się do pacy i po chwili stwierdził przyczynę zatarcie napinacza paska co spowodowało rozgrzanie i zerwanie paska. Zerwany pasek narobił troszkę zamętu i części jego zostały wciągnięte do paska rozrządu i co spowodowało ubrudzanie częściami paska wielorowkowego.

A wiec wymianie uległy

1. Napinacz paska

2. Pasek wielorowkowy

3. Pasek rozrządu

4. Koło pasowe

5. Pasek klimatyzacji

6. Rolka prowadząca

Cały koszt imprezy części 700 zł + robocizna 200

Mechanik zgłosił reklamacje na napinacz , zobaczę co bezie dalej.

Niepokojąca jest dla mnie sytuacja paska rozrządu , gdyż po ścignięciu osłony okazło się ze wygadał tak jakby się zsuwał , dlatego tez mechanik mi zalecił za kilka dni podjechanie i sprawdzenie pozycji paska… przypuszcza to zsunięcie zwiane z częściami paska alternatora , lub wadę paska.

A wydało się ze tylko się zerwał pasek alternatora uff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontroluj dokładnie czy pasek zębaty nadal nie bedzie się zsuwał to ważne !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem , u mehanika samochód szedł 30 minut i był kontorowany potem poleciał w ostra jazdę po polach i tez an swoim miejscu ... ale muszę zrobić kilka kilomertów i muszę sparwdzić pozycję ... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...