Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8T bfb szarpanie na LPG....;/

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie:)

Wiem ze okres swiateczny ale moze znajdzie się ktos kto zainteresuje sie moim problemem...:))
Pacjent to a4 b7 1.8T BFB, równo rok temu zalozona LPG stag, Reduktor ACR 01, 4qbox bassic, barracuda 130nl. Na gazie zrobiłem do dzis 
jakieś 17tys, wiec podzespoły jeszcze na gwarancji.
Niestety od miesiąca silnik strasznie szarie na lpg (niskie biegi,redukcje , obroty raczej poniżej 2,5tys.) na benzynie oczywiście wszystko ok. Wymieniłem 4 świece ngk platynowe, poprawa trochę jest ale szarpanie nadal pozostało. Przed trasa (1100km) na kompie nie było żadnych błędów, po trasie wyskoczyły błedy 16684 i 16685
czyli wypadanie zapłonu na 1 cylindrze.....Błedy wiec skasowałem i przełożyłem cewke z 1 cyl. do 4-tego. Krotka wycieczka, trochę "palowania",
 i check na desce a na vagu wypadanie zapłonu na 4 cyl (16684 i 16688).....Co radzicie zrobić...? wymienić ta cewkę jak na kazuje logika...? Dodam ze check miga tylko raz
na desce, a zazwyczaj podczas szarpania go brak.
W środę jestem w Krakowie u gaziarza i chciałbym wiedzieć na czym stoję, bo on pewnie będzie szukał błędów wszędzie tylko nie w instalce...;/ 

Co koledzy doradzicie...? :decayed:

Opublikowano

Skoro błąd idzie za cewką to logika nakuzuje ją wymienić:p 

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, przem8 napisał:

Skoro błąd idzie za cewką to logika nakuzuje ją wymienić:p 

Wiem ze tak wskazuje tylko czy wyeliminuje to szarpanie skoro na pb idzie jak szatan?? 

Opublikowano

Tak

Opublikowano

Lpg jest bardziej wyczulone na stan układu zapłonowego.

Opublikowano
  • Autor

Vagiem moge jakos zaplon sprawdzic?

Opublikowano

Sprawdziłeś w zasadzie, wiesz, że Ci wypadają zapłony na gazie na konkretnej cewce. Nie pamiętam, który kanał ale da się to też podejrzeć na żywo, poszukaj obie w dziale diagnostyka.

Edytowane przez rade

Opublikowano
5 godzin temu, krakus4891 napisał:

Vagiem moge jakos zaplon sprawdzic?

kanały 14,15,16 sprawdzasz wypadanie zapłonów.

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor

Jesli cewka do wymiany to jakiej firmy bedzie najlepsza....?

Opublikowano

ngk albo beru.

Opublikowano
  • Autor

Dzieki koledzy za pomoc, tak jak przypuszczałem wymiana cewki i auto śmiga jak nowe;))

Pozdro!

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Prawda jest taka ze jak chcesz na gazie jezdzic bez problemow to powinienes wymiec wszystkie swiece i cewki, i problem na kilkadziesiat tys z glowy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.