Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwna sprawa 1.8t 150km


TheBesci4k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Słowem wstępu pragnę przeprosić jeżeli podobny temat jest na forum, nowy jestem i nie ogarniam jeszcze wszystkiego tutaj :)

Mianowicie, mam pewnien problem, nawet nie wiem czy jest się czym martwić, ale nie daje mi to spokoju... jeżdzę na oleju Motul 10W40, nie dawno doświadczałem wyskakiwania kontrolki oleju dosyć często, okazało się, że było mało oleju, nie wiem czy dobrze zrobiłem, z racji iż były święta to pojechałem kupić na orlen olej 10W40, no i dolałem 2 litry. Pojezdziłem 2 dni i zaobserwowałem kopcenie na ciepłym silniku, dosyć obfite, jak np. po trasie po mieście zaparkowałem i chłodziłem turbinkę to kopcił.. capiło jakby spalał olej. Po 2 dniach poziom oleju się nie zmienił jednak to kopcenie mnie trochę irytuje. Mam wycięty katalizator tak btw. Jak dodaje gazu to czasem pojawi się  dymek i przy trzymaniu go na obrotach dymka nie ma. Naczytałem się w necie o różnych przyczynach , jednak nie wiem co mam robić. Jakieś propozycje?

Dziękuje z góry za odpowiedź i pozdrawiam 

Edytowane przez TheBesci4k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żeby ten silnik jeździł na 5w40 ale... Możliwe, że turbo spala olej. Zdejmij wąż z intercoolera i sprawdź czy nie ma tam za dużo oleju. Długo masz ten samochód? Jakie ubytki miałeś tego oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód mam bodajże od końca września. Ubytek oleju był taki, że po nocy było wporządku, jednak jak się przejechałem normalnie i po odczekaniu chwili to bagnet był suchy.

Edytowane przez TheBesci4k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...