Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[1.9 TDI AVF] - Błąd 17965 - Prośba o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

A4 b6 2004 1.9 tdi avf, przy przyspieszaniu typowy notlauf, brak mocy po zgaszeniu wszytsko ok czasem pojawia się żółta kontrola silnika - pojawia się błąd 17965.

Basic settings:
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_yJQfd4x.html (11)
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_KF1LR77.html (11)

Dynamiczny:

Grupa 010: http://vaglogi.pl/log-010_9N7Cg8Y.html (10 3 bieg)

Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_83c2gI6.html (11 3 bieg)
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_DYmy5.html (11 3 bieg)
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_2N4S57.html (11 3 bieg)
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_al823i3.html (11 3 bieg)
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_85lc4.html (11 3 bieg)
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_20S3a.html (11 1,2,3,4,5 bieg)

 

Zrobione kilka przejazdów proszę o podpowiedź czy to zmienna geometria ? czy wężyki czy zawór

Opublikowano

Tak jak napisałeś do sprawdzenia geometria, wężyki i n75, ogólnie wszystko co ma związek ze sterowaniem turbo. Nikt na odległość nie odpowie jednoznacznie co jest nie tak, bo jest wiele możliwości. Turbo cały czas ładuje totalnie na maksa, 2 bar to jest zabójstwo dla seryjnej turbiny. 

Opublikowano
  • Autor

nie da się określić czy to sztanga ?

a to normalne że seryjna turbina chce dmuchać na 2400 seryjnie ? pytam bo w ahf było inaczej

Edytowane przez puziom

Opublikowano

W logach widać tylko że turbina pompuje cały czas maksymalne ciśnienie, może to być zapieczona geometria (jest tak zapieczona że w ogóle się nie rusza), przerwany przewód podciśnieniowy, uszkodzony n75, uszkodzona grucha i jeszcze parę innych . Avf seryjnie pompuje ~1.4bar czyli jest ok

Opublikowano
  • Autor

ALE są też logi "nastawy" basic setting po nich nie widać czy sztanga jest zapieczona?

Edytowane przez puziom

Opublikowano

Przez przypadek dwa razy otworzyłem pierwszy link z basic setting a tam jest pusty log. W drugim logu widać że sztanga pracuje, ale jest to wymuszona praca sztangi i to wcale nie oznacza że geometria się nie przycina. Włącz basic settings, i patrz na sztangę turbiny czy wykonuje ruch około 2cm, ma zmieniać swoje położenie płynnie, bez jakichkolwiek przycięć. Jak już będziesz patrzył na sztangę to zerknij na te wężyki czy któryś nie jest zagięty/przetarty.

Opublikowano

Wężyki nie mają nic do tego, jakby był zagięty albo przetarty to by miał niedoładowanie lub bardzo wolny przyrost MAP, tu ewidentnie przeładowuje na maksa. Zapewne turbo na stół i do czyszczenia. Mogłeś zrobić jeszcze 011+003, byłoby widać czy MAF dobry...

Opublikowano
  • Autor

czyli zrobić jeszcze log dynamiczny 3 kanału ?

a z basic setting 11 nie widać czy turbo się rusza ?

Opublikowano

Uwierz mi na słowo, że niejednokrotnie w BS widać ruch sztangi, a pod obciążeniem geometria się przycina na maks doładowanie... 

Log razem grupy 003+011 jak chcesz... 

Ale i tak na twoim miejscu brałbym się już za wyciąganie turbo :P

Opublikowano
  • Autor

Więc przed chwilą zrobiłem logi

Dynamiczny:
Grupy 003, 011: http://vaglogi.pl/log-003_011_1wmNOA.html

Basic settings:

Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_4YzglAj.html

 

Jeszcze jedno pytanie po nocy jak odpalam samochód często jest że nie ma mocy wiem że to normalne ale porównując to do ahf jest tu to zdecydowanie dłużej to normalne ?

Gdy robiłem basic settings 11 przy zmienianiu położeniu sztangi słychac delikatni chwilowi świt a fizycznie sztanga rusza się normalnie

Opublikowano

Wskazania MAF potwierdzają przeładowanie... Turbo na stół i do sprawdzenia i wyczyszczenia geometria...

Opublikowano
  • Autor

a co sądzisz o tym że po nocy jest zamulony ?

Opublikowano

Wyeliminujmy problem z przeładowującym turbo, dopiero zrobisz logi i będziemy myśleć dalej...

Opublikowano
3 godziny temu, puziom napisał:

Jeszcze jedno pytanie po nocy jak odpalam samochód często jest że nie ma mocy wiem że to normalne ale porównując to do ahf jest tu to zdecydowanie dłużej to normalne ?

Gdy robiłem basic settings 11 przy zmienianiu położeniu sztangi słychac delikatni chwilowi świt a fizycznie sztanga rusza się normalnie

Większość jest słaba po odpaleniu. Myśle że można to uznać za normalne. Jak po delikatnym rozgrzaniu jest ok, to możesz zignorować.

U mnie też w BS 11 sztanga hulała pięknie, a podczas jazdy sie przycinała. 

Zanim wyjmiesz turbo to odkręć gruszke, zdejmij zabezpieczenie i ją wyjmij. Wtedy poruszaj palcem za ramie kierownic turbiny i zobaczysz, że nie chodzi płynnie :) 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.