Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki laptop za 2800-3500 PLN ???


tklimczak

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - stoję przed takim zakupem, tylko nie wiem jaką firmę i model wybrać....może ktoś robił ostatnio rozeznanie i mógłby coś solidnego zaproponować? Laptop ma służyć do pracy a nie do gier :) Będę instalować programy biurowe, graficzne, internet.... To co musi mieć to na pewno: WI-FI, bluetooth, łącze RS, matryca 15,4 (panorama jakoś mnie nie przekonuje - chociaż, może nie znam jej zalet....). Chciałbym też aby miał jakiś w miarę wygląd :) Czekam na Wasze propozycje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung R560

341.jpg

mała rezenzcja, którą robiłem dla forum PurePC:

Jasnosci i kontrast matrycy zdecydowanie dobre. oczywiscie to moje subiektywne odczycia. porownuje do nowego sony vaio siostry. Kat widzenia na tyle dobry, ze w 3 osoby film mozna ogladac bez problemu. reszta bedzie musiala sie wyginac.

co do glosnikow - z calym szacunkiem ale jesli ktos kupuje laptopa do sluchania lub obrabiania muzyki musi byc niespelna rozumu. nawet lapki z quasijakosciowymi glosnikami typu Rockford Fosgate czy Bose to tak naprawde pierdziawki. do sluchania muzyki uzywa sie innego sprzetu.

minus to lustrzana matryca. nie lubie tego typu. ale teraz nawet lapki za 1500 maja taka. innych sie nie dostanie.

wyglad sprawia wrazenie solidnego i takiz jest. nic sie nie zgina nie trzeszczy. minus to obudowa bluszczaca typu piano. widac od razu paluchy. dla mnie wszystko co czarne (lacznie z mustangiem fastback`iem z `67) moglo by byc matowe. dla innych - lakier ten moze byc zaleta.

twardziela nie slychac. ani przy pracy biurowej, ani przy graniu, ani przy ogladaniu filmow. wentyl delikatnie szumi przy intensywnej pracy ale nie ciazy to na narzadzie sluchu.

Pamiec DDR3 1066. zadne lapki w tej cenie (nawet w okolicach 4000) nie maja DDR3. zdecydowany plus.

Procesor P8400 czyli platforma Intel® Centrino® 2 v Pro.

CPU: 9600GT. testow jeszcze nie robilem ale Crysis na high bez problemu na 1280x800.

zalezalo mi na wifi N i jest. zalezalo mi na bluetooth i kamerze 1.3 i jest.

Ma wszystko co niezbedne w cenie 3500. wiecej mi nie trzeba...

WYNIKI Samsung R560

3D Mark Vantage:

CPU Score: 4567

Graphic Score: 2198

PCMark Vantage:

Score: 3532

3D Mark 06:

Score: 5774

Super PI:

Test 1M czas 0 min 20 sek

Test 4M czas 1 min 44 sek

Test 8M czas 4 min 02 sek

koszt ok. 3500 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega Yelo

toshiba tecra bedzie sluzyc bezawaryjnie latami...

a wyglad to maja dopiero Macbook'i pro ale kosztuja dwa razy wiecej i jak nie chcesz na nich os X to format i instal winde, dochodzi tu jeszcze oczywiscie koszt zakupu "okienek". Dwie grafiki, 2 giga ramu, dysk ponad dwiescie, procek 2,4 to calkiem przyzwoity zestaw jest. kombajn niezly, tylko ta blyszczaca matryca, ale da sie przezyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sie tak na Toshibe uparles. Toshiba juz nie trzyma jakosci tak jak kilka lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sony VAIO i jak na razie złego słowa nie mogę o nim powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli Toshiba nie trzyma juz "lini" to nie wyobrazam sobie innych lapkow :sarcastic:

[br]Dopisany: 02 Luty 2009, 20:26_________________________________________________co do vaio to ponoc nie jest tak wesolo przy reinstalcji visty, mowie ponoc bo kilka osob troszke fiksowalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra cena jak za to a300d-17g, a tu masz jeszcze taniej

http://noteo.pl/produkt/toshibasata300d-17gzm-82409615.4.php?sID=51534&cID=1

grafa ati daje rade, co do procka amd tylko usa i canade zaopatruje w najlepsze procki (wykrojone z samego srodka wafla krzemowego, najlepszy steping itd..., ze srodka sa najlepciejsze :) ) reszta swiata a polska w szczegolnosci to juz kupuje szajs, ale i one jakos przeda, choc nieraz z bledami.

kup co chcesz, czy tam co ci sie podoba, jesli ja mialbym kupowac to wybralbym toshibe za dobre wyposazenie i bezawaryjnosc, albo lapka ze stajni apple za "dizajn" i os X (10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta swiata a polska w szczegolnosci to juz kupuje szajs, ale i one jakos przeda, choc nieraz z bledami
A skąd to wiesz? Że Canada, że USA - pierwsze słyszę, jak 15 lat żyję z komputerów.

ja też. Xeony i Opterony rzeczywiscie sa wycinane ze srodka wafla. inne sa ciete jak popadnie i gdzie popadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie posiadam Toshiba A300 1MT z seri Satellite i powiem szczerze że jestem jak na razie zadowolony, używam go w robocie i w domciu i nie narzekam. Fajny design, grafika wystarczająca, szybko "myśli" no i dźwiek z głośniczków :naughty: harman/kardon to najlepsze głosniczki do lapów na rynku.

Jedyny minus - widac na nim każdy odcisk palca :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zależności jak kto korzysta z laptopa:

wcześniej uważałem Toshibę za cuda, niestety kolega ma już wyłamane zawiasy od zamknięcia oraz kratki przy coolerze, o zjechanym plastiku nie wspomne, a sprzęt ma rok.

sam się zastanawiam nad zmianą, bo moje 1280x800 w rocznym Aristo Prestige już jest dla mnie za małe przy korzystaniu z Visual Studio :kwasny:

dlatego też może będzie to

a) Sony Vaio z seri FW,

B) Asus z rozdziałką 1440x900 w 15,4"

c) jakiś Dell (porządne sprzęty, no i te czasy na bateriach :gwizdanie: )

d) niezniszczalne IBM - no teraz to ju Lenovo, ale znajdź mi innego laptopa którego możesz podnieść za górę matrycy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c) jakiś Dell (porządne sprzęty, no i te czasy na bateriach

I Made in Poland. w dobie kryzysu to cenne info :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c) jakiś Dell (porządne sprzęty, no i te czasy na bateriach :gwizdanie: )

mam della latitude służbowego, dostałem nówkę w zeszłym roku, dysk tak trzeszczy że uszy bolą (nie ciągle, tryka co jakiś czas), ale poza tym jestem zadowolony, wgląd już w miarę, kiedyś były brzydsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...