Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Skóry wentylowane - jak to działa ?


kubast

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dziurki w siedzisku fotela oznaczają, że skóry są wentylowane? Jak to działa? Czy przez te dziurki coś dmucha? Czy poprostu skóra fotela w zetknięciu z kierowcą lepiej "oddycha"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam pikowana skore,ale nic nie dmucha :tongue4: :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z przecznymi odpowiedziami (za które oczywiście bardzo dziękuję :naughty:), proszę o weryfikację fotela widocznego na dołączonym zdjęciu....dmucha, daje jakiś efekt czy poprostu tak wygląda?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3dcc10d17e02828e.html

Jutro będę oglądał to autko i póki co, nie wiem jak się odnosić do tego typu "wzorków" na skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie sprawa wygląda następująco:

masz grzane tyłki i skórę, a więc żeby ciepło z podgrzewanych foteli miało którędy uchodzić są, te otwory. skóra oddycha, pupa ciepła i wszyscy zadowoleni:)

W moim B6 jest skórka, ale nie ma grzania tyłków i takich otworów nie posiadam.

Nie jestem fachowcem od skór, więc mogę sie mylić.

:quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bieniek, czy możesz bardziej rozwinąć ten temat? :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewane siedziska wystepowaly zarowno przy perforowanej tapicerce jak i przy pelnej,gladkiej.Nie iwem czy w a4 wystepowaly wentylowane fotele.Jesli nie lub akurat TWoj model nie posiada tej opcji to jest to tylko zabieg stylistyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skóra perforowana (dziurkowana) to tylko efekt wizualny bo tak naprawde te dziurki nie są na wylot (przynajmniej w tych skórach z którymi miałem doczynienia) a skóra i tak zawsze jest jeszcze podszywana gąbką 2 lub 5 mimlimetrową (na częściach do siedzenia zazwyczaj 5mm) zanim trafi na fotel więc nic przez nią dmuchało nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mb s klasie dmucha bo pod siedziskiem jest zamontowane 6 wiatraczkow a skóra z dziurkami ma taka sama chrakterystykę jak ta bez dziurek i tyle .Zwykłą skóre wkładaja na prase i wybija ona w niej dziurki-róznica-efekt wizualny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perforowany amerykan to nie skóra

Poważnie??? Wstyd się przyznać, ale dzisiaj oglądałem to auto i nie zauważyłem, że to skaj :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Koleżanka wcześniej pisała. Skóra perforowana z wentylowanymi fotelami może nie mieć nic wspólnego. Perforacja poprawia oddychalność. Jednak taką skórę ciężej utrzymać w czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to opcja wentylacji siedzień jest dopiero w B8, i słono kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...