Skocz do zawartości
IGNOROWANY

WIELKI PROBLEM


andrzej1.8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam wielki problem mianowicie wczoraj kupiłem audi a4 1.8 125km jadąc do domu wszystko bylo ok do czasu zapalenia sie kontrolki oleju która zapalała sie co trochę silnik zaczoł klekotać jak diesel i po pewnym czasie stracił moc jak sie zatrzymałem to juz nie odpalil bardzo proszę o pomoc podejzewam ze to pompa oleju nie daje cisnienia ale nie jestem mechanikiem czy ktoś miał cos takiego bardzo dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa, to że po zaświeceniu kontrolki oleju nie powinno się kontynuować jazdy. Prawdopodobnie zatarłeś silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak próbowałeś odpalić to silnik kręcił czy miał opory ? jak kolega wyżej napisał prawdopodobnie zatarłeś silnik który tobie wcześniej sygnalizował kontrolką brak oleju albo słabe ciśnienie... Jak możesz napisz coś więcej, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka mi sie zswieciła i zgasla pózniej juz jak sie zapalila to juz zgasilem i nie odpaliła auto kupiłem od kobiety nie wiem co robiła wiadomo jak to baby klekotanie czytałem ze to albo napinacz albo jakiś zawór od oparów spalin czy cos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj babie samochód albo niech pokrywa koszta naprawy. Do zwalenia micha i pokrywa zaworów, bo olej to masz w silniku? :P

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziała że auta nie wezmie bo auto było sprawne gdzie padło po godzinie od kupna ma ktoś pomysły albo czy mieliscie podobna sytuacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, andrzej1.8 napisał:

powiedziała że auta nie wezmie bo auto było sprawne gdzie padło po godzinie od kupna ma ktoś pomysły albo czy mieliscie podobna sytuacje

 

Jeśli to było po godzinie to zawiózłbym auto na lawecie i żądał zwrotu kasy. Nie wiem czy w takiej sytuacji pomogło by postraszenie policją ale zawsze można założyć sprawę albo przynajmniej postraszyć odpowiednim pismem.

Samochód miał być sprawny, a zesrał się po godzinie więc to nie jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stan oleju  przy sprzedaży sprawdzałeś ??? Może był suchy bagnet  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź aktualnie czy jest olej w silniku, obstawiam, że olej jest tylko po prostu pompa oleju daje słabe ciśnienie i się kontrolka zaświeca jeżeli auto schodzi  z obrotów, nie straszcie gościa zatarciem silnika bo przecież mu od razu oleju nie wypiło, bez przesady..

Jeżeli kręci a nie odpala to może być dużo przyczyn, zacznij od sprawdzenia błędów na kompie, jak kręci i nie odpala to prawdopodobnie czujnik położenia wału korbowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...