Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słaba przyczepność


andrew01

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

mam problem z moim autkiem polegający na tym, że w moim odczuciu skuteczność hamowania jest bardzo niska. Chodzi o to, że przy mocniejszym hamowaniu (nie awaryjnym, bez wciskania pedału hamulca w podłogę), czy to przy prędkościach miejskich rzędu 50-60, czy większych 90-100 z jakiegoś powodu włącza się ABS i znacznie wydłuża drogę hamowania. Zawieszenie sprawdzone, błędów w ABS brak, czujniki sprawdzone elektrycznie (pokazują równe prędkości obrotowe) jak i organoleptycznie - brak zanieczyszczeń (koronki również sprawdzone). Zakładając, że ABS działa prawidłowo, czyli uaktywnia się w momencie zablokowania kół, to co może być przyczyną, że się tak szybko blokują? Drugim objawem jest też to, że podczas ruszania dosyć często załącza się trakcja (auto seria) - na mokrym co prawda częściej ale i tak za szybko. Co może być powodem, że koła "nie kleją" się do asfaltu i zrywa przyczepność? Zaczynam się zastanawiać czy to nie kwestia opon (Dębica). Miał ktoś może podobny problem?

Pozdrawiam
Andrzej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lat mają opony i ile bieżnika? Letnie czy zimowe masz teraz? Jak dla mnie ewidentnie kwestia opon

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie dziwne, ponieważ opony kupiłem 2 czy 3 lata temu (nowe, zimowe) i mają bieżnik w bardzo dobrym stanie.

Pozdrawiam
Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK ale od kiedy tak masz ? lub kiedy było dobrze.

Na letnich gumach tez takie same objawy ?.

Gumy letnie i zimowe na tych samych obręczach ?.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie zimówki są bardzo śliskie na mokrym asfalcie. W poprzednim aucie miałem jakieś chinczyki i o ile na śniegu spisywały się nieźle to właśnie na asfalcie trzeba było uważać bo zachowywały się jak na lodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, KINIAM napisał:

No OK ale od kiedy tak masz ? lub kiedy było dobrze.

Na letnich gumach tez takie same objawy ?.

Gumy letnie i zimowe na tych samych obręczach ?.

 

 

Wydaje mi się, że na letnich aż takiego efektu nie było, zresztą przełożę koła w najbliższy weekend dla pewności, letnie i zimowe mam na osobnych obręczach.

33 minuty temu, iwadrian napisał:

Kiepskie zimówki są bardzo śliskie na mokrym asfalcie. W poprzednim aucie miałem jakieś chinczyki i o ile na śniegu spisywały się nieźle to właśnie na asfalcie trzeba było uważać bo zachowywały się jak na lodzie.

Tak to dokładnie wygląda, samochód leci przy hamowaniu jak głupi do przodu,  staram się zostawiać dużą odległość ale i tak się obawiam, czy komuś w końcu w d.... nie wjadę :(

Pozdrawiam
Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój teść ma podobny problem tyle że w Fabii. Na mokrym asfalcie ślizga się jak na lodzie, a opony również Dębica chyba 2-letnie. Obstawiam opony.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, zmieniłem opony Dębicy na inne i samochód zaczął normalnie hamować, masakra jakaś, nigdy więcej Dębicy.

Pozdrawiam
Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...