Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1,9 ahh duże spalanie


tomlo 1973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Samochód to Audi a4 b5 1,9 tdi  ahh  2001 r. avant +chip +216

Zauważyłem ,że samochód mi dużo pali  w granicach 10 l na 100 kilometrów ,jazda przeważnie na miejscu w mieście ,rzadko temperatura osiąga 90 stopni ,czy to jest normalne ?

Proszę o opinie .

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie dogrzewa i jezdzisz zasadniczo tylko po mieście to się nie dziw że złopie [emoji23]

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hezen napisał:

Jak się nie dogrzewa i jezdzisz zasadniczo tylko po mieście to się nie dziw że złopie emoji23.png

Wysłane z OP3T
 

czyli to norma i nie ma co szukać jakieś wady samochodu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomlo 1973 napisał:

czyli to norma i nie ma co szukać jakieś wady samochodu ?

 

No bez jaj żeby 10 L /100 km to było ok...To ile ty tam masz tych kucy?I co jeździsz z nogą w podłodze?

Według mnie to sporo za dużo spala ...mam na mysli jazdę normalną bez szaleństwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, OLIVER napisał:

No bez jaj żeby 10 L /100 km to było ok...To ile ty tam masz tych kucy?I co jeździsz z nogą w podłodze?

Według mnie to sporo za dużo spala ...mam na mysli jazdę normalną bez szaleństwa 

jeżdżę spokojnie tak do 2500 obrotów ,silnik ahh  turbo seryjne + wtryski 216 i soft ,w porównaniu audi 80 1,9 +wtryski afn + soft na tym samym odcinku ,też w zimie max spalanie 7,4l.

Dlatego pytam ,gdyż nie wiem ,czy to normalne ,czy coś nie domaga w samochodzie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w granicach 7-8l na miejscu to bym się jeszcze zgodził ale 10?:facepalm: I nie kopci ci na czarno? ja też mam  program i mi wcale spalanie nie wzrosło pali mi w granicach 5,6l ..moim zdaniem jest coś nie tak skoro tyle pali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, OLIVER napisał:

No w granicach 7-8l na miejscu to bym się jeszcze zgodził ale 10?:facepalm: I nie kopci ci na czarno? ja też mam  program i mi wcale spalanie nie wzrosło pali mi w granicach 5,6l ..moim zdaniem jest coś nie tak skoro tyle pali 

Jak kupiłem samochód w maju to on już w tedy palił dużo na wtryskach orginalnych 8 l .

Nie kopci mi na czarno ,tylko turbo przeładowuje ,filtry wszystkie zmieniane gdzieś w czerwcu ,olej VALVOLINE SYNPOWER 5W40 ,wtryski nowe końcówki od cobreti 216 .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz sie czym przejmowac.

Jak kręcisz sie w okól komina i ciągle gasisz go i znów powtórka to nie licz na magiczna 5..

Fajnie ze masz nowe wtryski,zapytaj cobretti czy tylko da Ci wydruk z regulacji ciśnień..

Tomek jaka  masz dawke na 11????

Popatrz czy nei blokuje któres koło tak dal spokoju..

 

Oli ale Ty masz pewnie 10 pompe wiec to tez duzo daje.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie czujesz zapachu paliwa podczas jazdy. U mnie swego czasu też spalanie było na poziomie 10-11 l/100 km. Przyczyną była nieszczelna pompa. Po uszczelnieniu spalanie wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sprawdzi poprawność wskazań z czujników temperatury płynu chłodniczego (G2 i G62) na zimnym po nocnym postoju jak i na rozgrzanym silniku.

Przy okazji także wskazania temp. paliwa i powietrza, wszystkie te czujniki mają mieć podobne wskazania (dopuszczalna odchyłka 5 stopni) i są odpowiedzialne za optymalne odpalanie a czujnik temp. płynu chłodniczego w głównej mierze na spalanie.

Poglądowo można także sprawdzić korekty na wtryskach - grupa 013 w MB.

Jeśli wtryski na nowych końcówkach i starannie wyregulowane ciśnienia na nich to będzie mozna podejrzeć zgrubsza stan cylindrów, piszę zgrubsza bo trzeba także uwzględnić stan pompy.

 

 

Wysłane z OP3T

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odnośnie spalania audi a4 b5 1,9 tdi ahh  wtryski 216 ,turbo awx .

Czy spalanie żędu 7,5 l  ,jazda w większości  miasto ,to normalne ?

W trasie 220 kilometrów ,jazda różnie ,gróbo ponad 100 kmh ,i też spokojna wyszło 5,5 l

Edytowane przez tomlo 1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomlo, spalanie masz jak najbardziej w porządku.

Ja na serii AFN ze skrzynią z AWX (najdłuższa skrzynia pod 228mm sprzęgło) na trasie licznikowe 130km/h schodzę do 5L/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Hezen napisał:

Tomlo, spalanie masz jak najbardziej w porządku.

Ja na serii AFN ze skrzynią z AWX (najdłuższa skrzynia pod 228mm sprzęgło) na trasie licznikowe 130km/h schodzę do 5L/100km

spokojnie możesz założyc od AVFa, pasuje tak samo jak od AWXa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie skrzynie do 1.9 czy to VP czy PD są P&P 

Skrzynia 6b od 2.5tdi też pasuje z tym że jak pamiętam to przy sprzęgle 240mm potrzebny był dystans 5mm miedzy silnik a skrzynię

Jak kiedyś patrzyłem na rozpiskę przełożeń to najdłuższe były montowane FHN i GGB w AWX 

AVF to chyba to samo co AWX? Czy jakieś zmiany między tymi silnikami były zastosowane?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia od AVFa ma 6 biegów to wiadomo i jest szybsza jak od AWXa (5 biegów)

AVF ma 240 sprzegło ale mozna dac tez 230mm, wystarczy wywalic dystans, oczywiscie dwumase tez trzeba zmienic

aaaa i rozrusznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...