Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Audi A4, 2.4 benz, automat ... i wielkie rozczarowanie


wlodekp2

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sądzę będę w zdecydowanej mniejszości na tym forum ale jestem ciekaw Waszych opinii na temat Waszych A czwórek.

Mieszkając w Anglii potrzebowaliśmy drugiego samochodu dla żony. Jako, że nigdy nie opanowała operowania sprzęgłem a tutaj dochodzi jeszcze kierownica z innej strony, jedynym możliwym wyborem mógł być automat.

Wspaniałą Mazdę 626 rozwaliła w ciągu miesiąca więc musieliśmy kupić kolejny. Z braku orientacji na rynku wybraliśmy co było dostępne, czyli Audi A4 automat silnik 2.4 z 2000r.

Kiedyś marząc o swoim samochodzie to była jedna z pierwszych marek na mojej liście. A tu:

-niby niezły silnik bo 2.4 benzyna i automat. Ale to wnętrze...

-widok z kabiny beznadziejny bo słupek kierowcy przesłania większość pobocza,

-ciasne toto w środku - po odsunięciu siedzenia pasażera odrobinę do tyłu na tylnym siedzeniu nikt nie siędzie, chyba że w poprzek, po ustawieniu fotelika dla dziecka trochę bardziej horyzontalnie z przodu nikt nie usiądzie, chyba że dziecko,

-siedzenie dla kierowcy za krótkie, nie podpiera nogi i po godzinie jazdy drętwieje ci prawa stopa,

-zawieszenie twarde, czuć każdą nierówność drogi (w porównaniu z poprzednimi moimi wozami chociażby Peugeot405 z 93r. nie mówiąc o Volvo850)

Dla mnie najgorszym z tej listy jest beznadziejny fotel kierowcy. Czy jest ktoś, kto ma w swoim wozie fotel, który sięga pod kolano i nie męczy nogi przy jeździe dłuższej niż 1 godzina? Nie jestem wcale wysoki bo mam 179cm ale nie ma takiego ustawienia fotela żebym sie mógł wygodnie usadowić.

Osobiście pupę wożę Volvo XC70 ale dałem go żonie ze względu na trudne wrunki atmosferyczne panujące na drogach Anglii w tym tygodniu i przesiadłem się do jej wozu. Stad ten post.

Czy A6 lub A8 oferuje coś więcej w środku od A4?

Jeszcze raz pozdrawiam.2audi1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jestem tego zdania że jak się samochód kupuje to się samochód ogląda i próbuję. W Twoim przypadku nie wiem jak się to odbywało. Piszesz o silniku 2.4 a w profilu masz 2.5, więc nie wiem czemu wypowiadasz się na ten temat i to w dodatku tak negatywnie, skoro się nie znasz na :audi::a4fan:. Ja mam 183cm wzrostu i jest mi wygodnie, jeśli Ci nie odpowiada silnik i 165 KM, oraz wyposażenie, to chyba nic Ci nie będzie odpowiadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze aż mnie zatkało od tych żalów .... jak pisałeś jesteś zdecydowaną mniejszością o ile nie jednostką ....A4 nie jest klasą limuzyn więc nie ma co się spodziewać wyczynowych rozmiarów.... nawet nie wiem co Ci poradzić ..nachodzi mi jedna myśl ...- zmień auto albo zapytaj jak się żonie jeździ, bo w końcu to jej furacz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i fotelik zajmuję trochę miejsca jak u mnie -z przodu po prawej nikt nie siedzi bo żona koło Malego ale byl i fotelik za moin fotelem(ja 183cm) i nie było problemu bo jezdze nisko i dosyc blisko ale napewno nie uderzam sie kolanami w brodę.i gdzie nie jade mogę sie nie zatrzymywac bo jest mi super wygodnie wszyscy sa zadowoleni i gdy zmienie kiedyś moja oooo bedzie to ....B6 .i jeszcze nigdy sie nie spotkałem z opinia ze komus przeszkadza słupek boczny. :shocked:może to wina tych ang.dróg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pokonywalem trase anglia-Polska z jednym godzinnym przystanikiem i przy wzroscie 185 nie moge powiedziec nic zlego na bol nog tylko fotelik troszke do gory poszedl i po bolu.Ale jesli mowisz o A4 na codzien bujajac sie (bez jakich kolwiek pociskow w Twoja strone ) autobusem SUV od Volvo to sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup A8 tyle co mam do powiedzenia

Z tym akurat sie nie zgodze, bo osoba piszaca ten post nie jest godna do posiadania jakiegokolwiek Audi ...

Tak głupia wypowiedź swiadczy o kompletnym braku jakiejkolwiek motoryzacyjnej wiedzy, nie mówiąc juz o jakimkolwiek profesjonalizmie czy pasji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie kupuje auto pierwsze lepsze to tak jest :good:

Sprzedaj Audi i kup sobie Peugeota :good:

Fotel kierowcy hmmmm trzeba było kupić lepsza wersję wyposazenia to byś i miał lepsze fotele :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...