Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] Wycieka olej z pod silnika


RYSIU188

Rekomendowane odpowiedzi

witam :)ostatnio zauwazylem pod silnikiem dosc niepokojacy wyciek oleju i troche plynu chlodniczego?ja sie nie znam ale z tago co widzialem to wyglada ze olej wycieka z pod glowicy lub zaworow,czy to moze byc tylko jakas uszczelka czy cos gorszego :mysli::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze byc uszczelka pokrywy zaworow moze cos wiecej opiszesz w ktorym miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak stane przodem do silnika to po prawej stronie :mysli:[br]Dopisany: 03 Luty 2009, 20:50_________________________________________________bylem u mechanika i mi nagadal ze mam juz pierscionki do wymiany i uszczelniacze na zaworach,ale chyba kase chcial wyciagnoc :angry:.Robilem analize spalin i niby jest idealnie, nie wiem czy to cos zmienia ale moze w czyms pomorze? :wallbash: [br]Dopisany: 03 Luty 2009, 21:33_________________________________________________zdiolem oslone i to jest umocowane na 6 lub 8 srob?od tego miejsca az pod samom miske olejowa silnik jest mokry, a na calej misce az sie skrapla ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn chłodniczy moze ci walić z lewego króćca tego przy silniku, może puszcza na opasce. Sprawdz wszystkie opaski na weżach i obejzyj zbiorniczek.. co do oleju to trza osłony posciagać i poszukac.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn chłodniczy z reguły wycieka na wężach gdzie ingerowano przy podłączaniu instalacji gazowej :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn chłodniczy z reguły wycieka na wężach gdzie ingerowano przy podłączaniu instalacji gazowej :przebiegly:

kolega RYSIU188 z tego co widze nie ma gazu

sorki pomyliłem z Tom A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz dokladnie skad olej sie wydobywa, jezeli spod uszczelki pokrywy zaworow to nie ma tragedii, jezeli spod uszczelki glowicy to nieciekawie. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik ma przejechane 250000km,jest w automacie.[br]Dopisany: 03 Luty 2009, 22:31_________________________________________________zdiolem pokrywe zaworow i tragedia,pod nia znajduje sie jakis filter kompletnie zapchany czyms co wyglada jak maslo przez przewody nawet nic nie widac takie zapchane,czy to nie jest zwiazane z odma?pomozcie!co robic? :wallbash:[br]Dopisany: 04 Luty 2009, 21:59_________________________________________________juz wiem ze to odma :)wszystko dokladnie wyczscilem i sa juz zamowione uszczelki z obu stron :)wiem ze olej walil najbardziej z pod pokryw zaworow.Teraz tylko sie zastanawiam czy przez ta zapchana odme jeszcze sie cos nie uszkodzilo?jesli tylko ktos cos wie na ten temat to prosze piszcie :confused4:[br]Dopisany: 05 Luty 2009, 11:28_________________________________________________ :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odkrec korek oleju i zobacz czy nie ma pod nim bialego osadu, wyglada jak mleko,

bo cos mi sie wydaje ze walnela ci uszczelka pod glowica i woda dostaje sie do oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja od pewnego czasu też zaobserwowałem wyciek oleju u siebie tylko że u mnie olej nadmiernie wydobywa się odmą? Nawet odłączyłem ją od kolanka który usytuowany jest przed przepustnica by tej nie zasyfiać olejem (kolanko oczywiście szczelnie zatkałem by uniknąć falujących obrotów). Z żadnego innego miejsca olej mi nie wycieka? Silnik pracuje równo nie szarpie nie zamula no chyba że po zapaleniu po kilkudniowym postoju. Nie wiem co robic i za co sie zabrac. Jezdze na oleju Mobil 1, 10 w40. Po przejechaniu ok 1500 km dolewam +/- 200ml żeby na bagnecie wskazywało troche powyżej połowy. Do mechanika też nie chce jechac bez pogłebienia swojej wiedzy w tym zakresie gdyż nie chce zeby mnie naciagnął na kase. aczkolwiek wyieram sie do niego. A czy filtr oleju może odgrywać tu jakąś rolę? Bardzo was proszę o poradę i wskazówki. A i zamierzam sprzedawac w niedługim czasie moje Audi A4 wiec tez nie chce ładować w niego sporo kasy (w tamtym roku wymieniłem całe przednie zawieszczenie, cały rozrząd wraz z wszystkimi paskami, płynami, napinaczami itp. na lożyska do kól i klocki kasy tez nie szczedziłem o wydechu nie wspomnę, wiec troche kasy poszło) Bardzo prosze o porady. Pozdrawiam i dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem leci mi olej z korka, nie wiem co zrobić słyszałem że najprawdopodobniej jest to zapchany wąż (odmy)podciśnienia oleju, dlatego wywala olej górą? czy ktoś wie na czym problem polega ?? z góry dzieki pzdr S_N_O_P_Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KoDi2009

Ja u siebie zauważyłem wyciek oleju ale z góry jest wszystko suche. Wydaje mi się że wydobywa się z tyłu silnika. Czy to możliwe że może się olej wydobywać z pod aparatu zapłonowego? A jak nie to skąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze olej wydobywa ci sie z podstawy filtra oleju lub miedzy filtrem a podstawa ja mialem podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się wydobywać spod dekla zaworów - są tam jeszcze dwa oringi, przez zapchaną odmę, z pod chłodniczki, z kroćcy, przez nieszczelny oring filtra oleju.. :gwizdanie:

Najlepiej podjechać na kanał - do mechanika na podnośnik - zdjąć osłonę silnika - latarę w łapę i obejżeć wszystko dokładnie. W razie wycieków łatwo dostrzec w którym miejscu się poci.. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...