Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi MAM do A4 B8 czy podejdą?


A4 FAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie! :hi: Czy ktoś z Was się orientuję czy taka felga 18'  firmy MAM ET 30 , szerokość 8'  podejdzie do A4 B8 na standardowym 1BA (miękkim) zawiasie? Nie będzie nic wystawać po za nadkole? :huh:

Poniżej linki i foto:

http://allegro.pl/felgi-mam-a1-18-5x112-audi-a4-germany-germany-i6914628864.html

 

 

a1_si_01.jpg

Edytowane przez A4 FAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki Przemek za odp. :banan:  a, proszę napisz czy, może zakładałeś felgi o takich parametrach lub gdzieś widziałeś jak to wygląda?  Pytam, ponieważ mam wybór u tego sprzedającego , albo te Et 30  lub Et 42, nie wiem na które się zdecydować , który zestaw będzie lepiej wyglądał? Z góry dzięki za każde info.:hi:

Edytowane przez A4 FAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Wkładałem MAM 8" szerokie z ET30 do A4 B7.

Przód siedzi idealnie, z tyłu jeszcze by z 5-6 mm dystans wlazł.

Także do B8 8" szerokie z ET30 wchodzi bez problemu.

Nic nie ma prawa przycierać.

Jakie gumy chcesz dać?

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, black4 napisał:

Witaj,

Wkładałem MAM 8" szerokie z ET30 do A4 B7.

Przód siedzi idealnie, z tyłu jeszcze by z 5-6 mm dystans wlazł.

Także do B8 8" szerokie z ET30 wchodzi bez problemu.

Nic nie ma prawa przycierać.

Jakie gumy chcesz dać?

Pozdrawiam!

 

Hej! Dzięki z info, poczekam może ktoś ma foto jak to wygląda w B8. Jeśli chodzi o ogumienie to standardowe do A4 B8 jest 245/40/18  , ale mam złe doświadczenia jeśli chodzi o opony 245 w 17' (zima)  , rzuca autem w niewielkich koleinach, nawet tu gdzie przebywam w DE,z kolei mój szwagier posiada też A4 B8 i gumy w rozm. 245/40/18 i potwierdza ,że na koleinach trochę "nosi" ,  dlatego u siebie w tych 17' (zima) zmieniłem na 235 i problem zniknął, prowadzi się o niebo lepiej na nierównosciach , także jak na razie zastanawiam się jeszcze co wrzucę, ale na pewno  245 lub 235  bo 225 to trochę za wąskie mi się wydaję do A4 B8 . Pozdro! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2018 o 17:42, A4 FAN napisał:

Super dzięki Przemek za odp. :banan:  a, proszę napisz czy, może zakładałeś felgi o takich parametrach lub gdzieś widziałeś jak to wygląda?  Pytam, ponieważ mam wybór u tego sprzedającego , albo te Et-30  lub Et-42, nie wiem na które się zdecydować , który zestaw będzie lepiej wyglądał? Z góry dzięki za każde info.:hi:

Mam teraz 8,5x18 et29, które są spasowane na 0 z nadkolami. Do symulacji innej średnicy, et oraz szerokości kól używam kalkulatora na jednej ze stron. Wpisujesz bieżącą konfigurację koła a następnie parametry nowych kół. Kalkulator w sposób graficzny pokazuje Ci stare i nowe kolo, oblicza % przekłamania licznika, obwód, średnice zewnętrzną koła oraz odległość rantu zewnętrznego nowego koła w stosunku do rantu starego koła. Jeśli wpisze mój setup kół, który jest spasowany na 0 i parametry koła, które chce sprawdzić to widzę o ile będzie schowane lub będzie wystawać. W Twoim przypadku będzie schowane o 7,4mm. Wybrałbym na Twoim mijescu et30 i opone 225/40/18 bo pasuje idealnie do szerokości felgi. Na moich felgach mam 245/40/18, które wg mnie są za szerokie. Hałas i opory toczenia. Na b7 miałem 19x9 z oponami 225/35 przód i 235/35 tył. Znacznie lepiej się na tym jeździło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 17" felg w B8 najlepszym rozmiarem jest 225/50 czyli taki jaki zakłada Audi.

 

Przy okazji przed wartością ET nie pisze się znaku - bo to oznaczałoby, że ET jest -30 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, granatowy napisał:

Do 17" felg w B8 najlepszym rozmiarem jest 225/50 czyli taki jaki zakłada Audi.

 

Przy okazji przed wartością ET nie pisze się znaku - bo to oznaczałoby, że ET jest -30 ;)

Z tego co się orientuję to w A4 B8 w wersji S-LINE ,alu 17' , stosowano również rozmiar 245/45 i na takimi zestawie kupiłem auto w de, mimo ,że mam wersję standard, chyba nie ma to większego znaczenia ,poniżej przykład tych felg z oponami: 

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/631703-17-quot-Audi-OEM-Genuine-Wheels-10-spoke-A4-245-45-17-Pirelli-All-Season-Tires

Czy 225/50 do 17' są najlepszym rozmiarem? hm...,   trudno powiedzieć, na pewno zgodny z zaleceniami producenta jak i te 245/45 , jak dla mnie 225/50 to wysoki balon ,wąska opona , komfort jazdy,opór toczenia pewnie plus , wygląd (jak dla mnie) to minus 

Co do oznaczenia ET , zgadza się mój błąd,poprawione, ale chyba każdy się domyślił...  ;) 

Edytowane przez A4 FAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2018 o 20:10, A4 FAN napisał:

Witam Panowie! :hi: Czy ktoś z Was się orientuję czy taka felga 18'  firmy MAM ET 30 , szerokość 8'  podejdzie do A4 B8 na standardowym 1BA (miękkim) zawiasie? Nie będzie nic wystawać po za nadkole? :huh:

Poniżej linki i foto:

http://allegro.pl/felgi-mam-a1-18-5x112-audi-a4-germany-germany-i6914628864.html

 

 

a1_si_01.jpg

Czesc

Macie moze zdjecie kak prezentuje sie B8 na takiej feldze z 1BA i opona 225/45? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...