Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kierunkowskazy raz działają raz nie


mks1948

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam audi a4 B5 97' 1.9TDI mam problem od jakiegoś czasu z kierunkowskazami, warto dodać że sytuacja ma miejsce w zimę gdy jest dużo wilgoci. Chodzi o to że jak uruchomie silnik , kierunkowskazy rzadko kiedy działają dopiero jak silnik się zagrzeje to działają dłużej ok 3pikniecia a tak to lipa, czasmi nawet ciężko je włączyć. Zauważyłem rownież że czasmi jak włączam kierunkowskaz to świeci mi się dosłownie sekundę kontrolka dodatkowych świateł np z przyczepki, a warto dodać że awaryjne działają normalnie oraz żadna żarówka nie jest przepalona bo bym to poznał.

Proszę o jakieś porady i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij kolego na wtyczkę od lampy być może ona jest problemem. Włącz awaryjki i spróbuj docisnąć kable przy wtyczce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wystarczy tylko ta "półkę" okręcić ? Wiesz może ile tam śrubek jest bo nie ukrywam że studiuje i nie mam narzędzi i musiałbym się jakoś przygotować

 

@@ up samo się naprawiło :)

Edytowane przez mks1948
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem problem że po włączeniu kierunkowskazu wszystkie żarówki się zapalały wraz z kontrolką na liczniku i ciągle świeciły.

Problemem okazał się przerywacz który jest zespolony z włącznikiem świateł awaryjnych.Po wyciągnięciu rozebrałem go i metodą prób i błędów podkrzywiłem tę małą blaszkę od cewki i teraz wszystko działa jak należy.Zabrałem się za to sam z racji na cene nowego przerywacza około 100zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega  wyżej pisze sprawdź przekaźniki w włączniku świateł awaryjnych. Są tam dwie sztuki wlutowane w płytkę. Albo się styki powypalały albo zimne luty porobiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...