Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyłączające się ESP oraz ABS


KubaM97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moją A4 B6, praktycznie odkąd ją kupiłem. Mianowicie, od czasu do czasu podczas hamowania całkowicie odcina mi ABS i ESP, zapalają się kontrolki, a auto od chwili zgaszenia do ponownego odpalenia nie odzyskuje już owych systemów bezpieczeństwa. Nie mogę doszukać się, żadnej zależności z tym błędem. Bywają długie tygodnie, kiedy niemalże zapominam o tym błędzie i wcale on się nie pojawia, a bywają dni, że przydarzy mi się to nawet z 4 razy. Dodam, że ABS i ESP działają bez najmniejszego zastrzeżenia, gdy ten błąd się nie pojawia. ABS, reaguje gdy gwałtownie hamuje, a ESP nie daje mi gwałtownie przyspieszyć, gdy np. nawierzchnia jest mokra. Jedyną rzeczą, którą mogę z tym powiązać jest to, że błąd pojawia się gdy np. delikatnie zaczynam hamować dojeżdżając do skrzyżowania. Ogólnie nie przejmowałem się tym dopóki nie przyszły mrozy. Podczas hamowania na oblodzonej drodze nagle odcięło mi wszystkie te systemy kontrolne i auto "popłynęło" sobie do przodu. Na szczęście nie jechałem szybko. W załączniku dodaje zdjęcie z kodami błędów, które odczytał VAG, podczas gdy palą się owe kontrolki. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnika, błędy znikają. Dodam jeszcze, że jak kupiłem te auto to poprzedni właściciel mówił mi, że do wymiany jest regulator napięcia, lecz jak wymieniałem olej zauważyłem, że od owego regulatora wypięta jest kostka. Założyłem, że po prostu się zsunęła, wpiąłem ją więc tam gdzie powinna być i zakładałem, że będzie wszystko okej. Nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego. Bardzo proszę o pomoc w naprawie tej usterki i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

PS  nie wiem czy umieściłem ten post w odpowiednim dziale, obstawiałem jeszcze "układ elektryczny", ale de facto ABS i ESP są ściśle związane z układem hamulcowym

27785992_1661683160590552_1102363846_o.jpg

Edytowane przez KubaM97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w b6 podobnie. Najpierw abs i esp sporadycznie się wyłączało aż w końcu wyłączyło się na dobre. Błędy wskazują na awarię czujnika skrętu. Po jego wymianie wszystko wróciło do normy.

Edytowane przez iwadrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany też czujnik świateł stop. Drugi błąd na to wskazuje. U mnie jak źle działał to też sporadycznie wyłączało ESP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...