Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż anteny na relingu za i przeciw .

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam . Mam dylemat odnośnie anteny przymocowanej do relingu . Ogariał ktoś temat ? Jest masa na relingu w naszych autkach? Poczytałem trochę na różnych forach i jest to temat sporny . Dobrej pory jeździłem z magnesem i to dużym i niestety źle się dzieje pod nim :/. Naklejka pozostawiła straszne zniszczenia po kilku latach a bez naklejki wiadomo co się dzieje z lakierem . Do tego dochodzi problem z boxem dachowym . Szczerze mówiąc najchętniej to bym wywiercił w tylnej części relingu dwa otwory następnie je nagwintował i przykręcił dorobiony kątowniczek pod główkę od anteny . Jak jest masa na relingu to powinno hulać . Tylko z czego jest zrobiony reling noi czy jest umasowiony ;). Tak więc chce zamontować na relingu i proszę o pomocne porady [emoji6].
 
Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
 
 


Opublikowano

Borykałem się z podobnym problemem tyle, że w b5, a skoro nikt od b6 nie odpowiada to pozwolę sobie zabrać głos :) Musisz sobie zadać pytanie jak bardzo zależy Ci na osiągach radia, bo montując antenę z boku, na relingu tracisz dB. Pewnie kojarzysz te wykresy dotyczące położenia anteny w różnych miejscach dachu. Antena na relingu pewnie nie będzie miała masy bezpośrednio z dachu, o ile sam reling ma masę. Być może konieczny będzie dodatkowy przewód masowy do karoserii, tak czy inaczej masz już jakiś kawałek metalu pośredniczący, który może powodować straty w przewodności. Montaż na reling jest wygodny w użytkowaniu, łatwo odkręcić antenę ale jednak mniej estetyczny niż montaż w dachu. Fotostory z montażu w dachu możesz obejrzeć w moim temacie (link stopka). Ja wybrałem taki sposób i jestem bardzo zadowolony. Po zdjęciu anteny główka wygląda podobnie do anteny gps z sedana A6 C5 :D

Opublikowano
  • Autor

Dach odpada ze względu na boxa :). Dla mnie najważniejszy jest odbiór ,nadawanie mniej więcej chyba się zdecyduje :).

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

A masz z tyłu antene do radia na dachu? Box dochodzi aż do niej?

Opublikowano
  • Autor

Nie mam anteny na dachu . Mam w szybach .

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
7 minut temu, bongod napisał:

Nie mam anteny na dachu . Mam w szybach .

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
 

No to faktycznie mamy tu punkt na przewagę relingu :)

Opublikowano
  • Autor

Ano tak sądzę :) . Muszę sprawdzić ta masę :).

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

..prostym narzędziem - jakim jest miernik sprawdzisz masę relingu do budy...jeżeli takowa będzie spokojnie możesz montować antenkę. Najlepiej markowe anteny jak Sirco czy Mindland długości nie mniejszej niż 150 cm. Chociaż osobiście ta pierwsza jest moim zdaniem najlepsza

Opublikowano
21 godzin temu, megafaka napisał:

..prostym narzędziem - jakim jest miernik sprawdzisz masę relingu do budy...jeżeli takowa będzie spokojnie możesz montować antenkę. Najlepiej markowe anteny jak Sirco czy Mindland długości nie mniejszej niż 150 cm. Chociaż osobiście ta pierwsza jest moim zdaniem najlepsza

Sirio ML-145 nie ma 150cm, ale w pełni sprawdza się w mobilu na stałe. Choć najlepiej serię Turbo.

Opublikowano
  • Autor

Mam jakąś Sirio na magnesie . Chyba da radę ja odlecieć i wkręcić w grzybek nie ?

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Odkręcasz od magnesu i nakręcasz na złącze PL. Chyba że masz na DV, wtedy leci na "motylek".

Nie wiem jak w b6, można odkręcić reling i złapać masę na śrubie mocowania relingu z karoserią. Wiadomo - zawsze trzeba skrobnąć troszkę farby coby kontaktowało i dobrze zabezpieczyć. Jeśli kablem antenowym będziesz wychodził górą klapy bagażnika, to i stamtąd można pociągnąć masę.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

od 9 lat mam antenę(lemm at-900 ,90cm) na relingu , odbiór i nadawanie wzorowe ok 7-8km ,sprawdzane wiele razy w punkcie serwisowym cb ,także Michał śmiało montuj i ciesz się odbiorem

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

czy na relingu czy na klepie wszędzie trzeba antenę zestroić.. , wiec załóż na ten reling podjedz gdzieś kto z miernikiem swr sprawdzi ci to...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.