Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Brak mocy 1.8T AEB (Wszystko wymienione)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
Narazie musisz pozbyc się błedu, bo bez tego to auto nie bedzie jeżdzić dobrze.

Tylko pytanie jak to zrobić ? Kupować następna przepustnice ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano
Pchać się w nowe przewody podciśnieniowe i ori zawór? Jeśli chodzi o ten N75 czy poczekać jeszcze ? Bo już nie mam pomysłu co dalej . A z tym dolotem co mogę zdziałać (czytaj wymienić) [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zdejmij weżyk z krucca n75 ten od muszli turbo i podaj na ten kruciec cisnienie ok 0.8 bara -masz wtedy symulacje pracy n75 jak bys był wczasie jazdy.Nastepnie wejdz vagiem w test wyjsc i przełacz na n75 .Zawór powinien tykac i sztanga powinna pracowac.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

A więc sprawa wygląda następująco, na pierwszy ogień poszło nowe OE N75 , nie pomogło nic - na zegarze dalej 0,3-0,35 bara , odpiąłem wężyk od Gruszki,turbo pompuje do 1,5 bara , miernik w dłoń i jest pierwszy winowajca BRAK MASY WE WTYCZCE OD N75 . Masa podpięta , stary zawór założony - znowu przeładowywuje i znowu zmiana na nowy zawór - dalej przeładowywuje , zostało mi zamienić wężyki (GRUSZKA - TURBO) innego pomysłu już nie miałem i co jest najdziwniejsze ZADZIAŁAŁO , pompuje 0,6 bara (po pseudo CHIPIE) ... Wyjaśnijcie mi czy jest wogóle dopuszczalne coś takiego, zawsze kierowałem się schematem . W załączniku spróbowałem zobrazować jak to mniej więcej w tej chwili wygląda jeśli chodzi o podłączenie samego N75

PS. Zadowolenie z w końcu jadącego samochodu po tylu miesiącach męki niesamowite, dziękuje wszystkim za pomoc i czekam na dalsze rady.

N75.jpg

Opublikowano

Nie masz odwrotnie zalozonego n75?  

Opublikowano
  • Autor

Tak teraz jest zapięty na odwrót bo silnik szarpał na prawidłowo podpiętym N75 , wydaje się ze „Tuner” przesadził z doładowaniem bo pokazuje mi około 1 bar , na nie prawidłowo podpiętym jest cały czas 0,6 czyli seria . Podepnę jutro prawidłowo i zobaczę czy pokazuje błąd od przeładowania czy poprostu trzeba trochę przykrócić doładowanie w sterowniku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Wziołęś pod uwagę to że mase na n75 daje sterownik? :)

Opublikowano
  • Autor
Wziołęś pod uwagę to że mase na n75 daje sterownik? [emoji4]

Nie wziąłem bo mechanik ze mnie żaden ;) po podpięciu miernika na kostce było napięcie 6V po zrobieniu mojej prowizorycznej masy wzrosło na 14V i doładowanie z 0,3 bara wzrosło . Po za tym ktoś wyżej pisał o sprawdzeniu właśnie tej wtyczki . Także teraz już sam nie wiem co tam jest ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano

No dałes masę i masz otwarty cały czas n75 czyli efekt taki jakbyś odłaczył węzyk z gruszki dlatego przeładowywało, potem podłaczyłeś źle n75 i masz 0,6 bo tak jest jak sie żle podłączy n75. Dostałeś radę co zrobić, musisz uporać sie z błedami w ecu i najlepiej założyć seryjny sterownik wtedy zacznie to wszystko pracować jak trzeba, a nie kombinować z innymi rzeczami... ale rób jak uważasz.

Opublikowano
  • Autor

Jedynymi błędami w ECU są te od przepustnicy , przepustnica jest już w tej chwili 3 błędy są dalej i nie wiem jak się ich pozbyć i pomimo wymiany komputera pojawiają się ponownie . Wepnę jutro oryginalne ECU , pytanie teraz następujące jeśli N75 siedzi nowe , węże nowe , ta moja wymyślona masę usune , zepne zawór poprawnie to doładowanie znowu wróci do stanu 0,3 bara . Czy jest możliwość ze Turbo zostało złe ustawione podczas regeneracji? Bo już wracam do rzeczy które teoretycznie już były robione a efektów nadal brak .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Turbo jest ok, napraw temat przepustnicy, założ sprawną, sprawdz wiązkę jesli nadal będą błedy.

Opublikowano
  • Autor

Wracam z jeszcze jednym pytaniem, "tuner" oryginalny sterownik o numerze 8D0 907 557 P spalił , dziś spojrzałem pod obudowe i objawił mi sie sterownik o numerze 8D0 907 557 T (myślałem że został założony sterownik o tym samym numerze ) . Samochód zachowywał się normalnie oczywiście prócz tego błędu od przepustnicy i obniżonego doładowania . Czy wogóle załozenie sterownika o innym numerze jest dopuszczalne czy zamawiać sterownik oryginalny i wszystko znowu wróci do normy, czy nie ma to znaczenia jeśli sterownik 8D0 907 557 T jest sprawny?

Opublikowano

Jeden i drugi sterownik był pod silniki z kodem AEB. Są zamienne. Tylko jeden prawdopodobnie z jakimś starszym softem drugi z nowszym. Nie szukałbym tutaj przyczyny. 

Ale chyba ważne jest aby mieć w tej chwili czysty, nie grzebany sterownik. 

 

Opublikowano
Jeden i drugi sterownik był pod silniki z kodem AEB. Są zamienne. Tylko jeden prawdopodobnie z jakimś starszym softem drugi z nowszym. Nie szukałbym tutaj przyczyny. 
Ale chyba ważne jest aby mieć w tej chwili czysty, nie grzebany sterownik. 
 
Wiazka silnika cała?napiecia na zaciskach przepustnicy mierzone wzgledem masy?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Wiązka cała , pin w komputerze o numerze 66 (takie informacje dała Auto Data jeśli chodzi o masę ciągnąca się do N75 ) sprawdzony i wszystko całe , sterownik w tej chwili ori 8D0907557P , błędów od przepustnicy brak . Doładowanie nadal 0,3-0,35 . Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Zrob teraz logi, 002+007, 025+013, 008+001.

Wysłane z mojego HT50 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
Zrob teraz logi, 002+007, 025+013, 008+001.

Wysłane z mojego HT50 przy użyciu Tapatalka


Przy n75 kombinowales cos .Jest poprawnie zamontowany?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Wracam ponownie z logami , jak sie okazalo zawor N75 (jak i moj jak i nowy) jednak nie dzialaly tj. nie dawal znaku zycia na "Output Test" zmienilem zawor na inny uzywany i zaczal tykac na tescie, napiecia prawidlowe (podczas testu) na jednym z pinow stale 12v na drugim zmienne napiecia dochodzace max do 12v. Dosluchalem sie tez jakis "sykow" z okolic ezektora a dokladniej najprawdopodobniej z niego, doladowanie nadal nie zmienne w okolicach 0,4 bara. Ponizej logi na sprawnym N75 , nie wiem czy dobrze ale statyczne robilem po dynamicznych.

http://vaglogi.pl/log-002_007_reo40B.html - DYNAMICZNY 002/007

http://vaglogi.pl/log-002_013_N9oQA37.html - DYNAMICZNY 002/013

http://vaglogi.pl/log-025_013_rjMOhsK.html - DYNAMICZNY 025/013

http://vaglogi.pl/log-008_001_wa5IaWI.html - DYNAMICZNY 008/001

http://vaglogi.pl/log-003_025_4093Ze.html - DYNAMICZNY 003/025

http://vaglogi.pl/log-002_007_oG74t2D.html - STATYCZNY 002/007

http://vaglogi.pl/log-003_008_lLL01cj.html - STATYCZNY 003/008

PS. Samochod przyspiesza jak 1.1 w Saxie :)

 

 

Opublikowano

Dlaczego nie zrobisz logów na seryjnym sterowniku? Jakie tym razem błedy?

Opublikowano
  • Autor

Nie ma błędów , sterownik seria musiałem oddać bo był pożyczony , na seryjnym sterowniku nie było żadnej poprawy a nie stać mnie w tej chwili na wyrzucenie następnego pół tysiąca w błoto na 8D0 907 557P i okaże się ze to znowu nie to .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Ale logów na seryjnym ecu  nie mogłeś zrobić? czy to olałeś poprostu, auto działa w tym momencie tak jak widać w logach, ecu nie wysterowuje n75 i ciśnienie jest stałe w całym zakresie tak jak piszesz 0,3-0,4 bar.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.