Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Brak mocy 1.8T AEB (Wszystko wymienione)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam , panowie borykam się z problemem braku "odczuwalnej" mocy .

-Turbo po regeneracji 

-Nowe DV

-Nowe N75 ( już wymienione na oryginał )

-Nowe weżę podciśnieniowe

-"Nowa" używana przepływka ( 2 nowe Magneti Marelli wykończone...)

-"Nowa" używana przepustnica 

-Chip

Turbo pompuje 0.35-0.4 Bara i nic więcej , gdzie mogę dalej szukać problemu?

Opublikowano

Zacznij od logów dynamicznych, a nie wymian w ciemno :P Przepływkę dobrałeś po numerach ori czy na chybił trafił do 1.8t? Ten chip to jakiś gotowiec może?

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor
8 godzin temu, przem8 napisał:

Zacznij od logów dynamicznych, a nie wymian w ciemno :P Przepływkę dobrałeś po numerach ori czy na chybił trafił do 1.8t? Ten chip to jakiś gotowiec może?

Tak po numerach ori, nie gotowiec ;) które kanały powinienem logować ? 

Opublikowano

Kolega Łukasz13 kiedyś już o tym pisał ;)

"dla aeb możesz zrobić statyczne 002+007, 003+008, dynamiczne standardowo 002+007, 003+025, 002+013, na trójce najlepiej. "

 

Opublikowano
Kolega Łukasz13 kiedyś już o tym pisał [emoji6]
"dla aeb możesz zrobić statyczne 002+007, 003+008, dynamiczne standardowo 002+007, 003+025, 002+013, na trójce najlepiej. "
 
Witam.mam ten sam problem.znajac zycie to z logów nic nie wyniknie.Do wszystkiego to jeszcze tysiąc złotych ci nie starczy jak wezniesz nowe cewki pod uwage sonde lambda moduł zapłonu sterownik silnika.Audi jest tak zrobione że aby jezdzic to trzeba słono placić a moment obrotowy kosztuje.te wnioski znam z autopsji.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano



Witam.mam ten sam problem.znajac zycie to z logów nic nie wyniknie.Do wszystkiego to jeszcze tysiąc złotych ci nie starczy jak wezniesz nowe cewki pod uwage sonde lambda moduł zapłonu sterownik silnika.Audi jest tak zrobione że aby jezdzic to trzeba słono placić a moment obrotowy kosztuje.te wnioski znam z autopsji. Szczelnosc dolotu sprawdziłes?Błędy na vagu ?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka





Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, krzysztofaeb napisał:

Witam.mam ten sam problem.znajac zycie to z logów nic nie wyniknie.Do wszystkiego to jeszcze tysiąc złotych ci nie starczy jak wezniesz nowe cewki pod uwage sonde lambda moduł zapłonu sterownik silnika.Audi jest tak zrobione że aby jezdzic to trzeba słono placić a moment obrotowy kosztuje.te wnioski znam z autopsji.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 

Cewki NGK x4 kupione nowe miesiąc temu  , sonda już czeka w samochodzie nowa Bosch na wypadek , moduł zapłonu też gdzieś kiedyś zebrałem z jakiegoś złomu, sterowniki siedziały już 3 . W samochód już wsadzone pewnie z 3k na biedę więc wydatków się już większych nie boje ... Udało się zrobić logi próbowałem startować z jak najmniejszych obrotów na 3 biegu bo poniżej 2000rpm automat sam zmienia bieg na mniejszy po wciśnięciu gazu do oporu.

LOG-01-003-025-xdynamicznyx.CSV

LOG-01-002-007-dynamicznyx.CSV

LOG-01-003-008-xstatycznyx.CSV

LOG-01-002-007-xstatycznyx.CSV

LOG-01-002-013-xdynamicznyx.CSV

Opublikowano

Przepływomierz pokazuje jak dla mizernej serii. Postaraj się wrzucić to na vaglogi.pl to będzie łatwo czytelne dla wszystkich :P

Opublikowano
  • Autor

Grupy 002, 007 STATYCZNY: http://vaglogi.pl/log-002_007_mYaNG.html
Grupy 002, 013 DYNAMICZNY: http://vaglogi.pl/log-002_013_z20h0.html
Grupy 003, 008 STATYCZNY: http://vaglogi.pl/log-003_008_ixtqm.html
Grupy 003, 025 DYNAMICZNY: http://vaglogi.pl/log-003_025_Lo6g4.html
Grupy 002, 007 DYNAMICZNY: http://vaglogi.pl/log-002_007_T6hCo.html

Edytowane przez zlotykrul

Opublikowano

kolego n75 u ciebie wogole nie reguluje cisnienia,nie osiaga zadanych wartosci, powinno byc ok 1 bar doladowanie masz 0.6 , sprawdz czy masz dobrze wpiety n75,czy jest sprawny, zerknij na przewody we wtyczce od n75 bo lubia sie kruszyc wtedy nie masz sterowania zaworem. nka stoi na 5% a powinna regulowac. i nie podoba mi sie w statycznych temperatura w dolocie 60st sachara a i sonda pokazuje ze jest ubogo->> dziura w dolocie wielkosci wiadra( lub logi robiles na lpg i lpg masz do regulacji)  . ale temu bym sie przyjrzal jak nka zacznie sterowac cisnieniem doladowania. przeplywka mozliwe ze jest wporzadku, mierzy nisko bo doladowanie jest niskie.


 

Edytowane przez Viksc

Opublikowano

Podaj jakie masz błedy, bo napewno są i dlatego tryb awaryjny.

Opublikowano
  • Autor

Odpiąłem minute temu wtyczkę od N75 , podpiąłem próbówkę do jeden z wsuwek i się zaświeciła więc wtyczka raczej okej (W sumie wpinane były już trzy N75 jeden chiński nowy , druga używka i 3 oryginał i zmian nie było (kupić nowy oryginał?xD)  . Błędy od przepustnicy(w załączniku) na poprzedniej przepustnicy nie chciał odpalać znaczy łapał dopiero po przegazowaniu , wymieniłem i błędy do tej pory nie chcą się usunąć. Przepływka jest w sumie 4 razem z oryginałem , na nowej Magnetti Marelli jeździł lepiej jeśli można nazwać tak 11 sekund do setki w Serii, ale zepsuła się po dwóch tygodniach (samochód odpalał i gasł po dokładnie 7 sekundach , normalnie reagował na pedał gazu ale po dokładnie 7 sekundach spadał z obrotów i gasł) wymieniona na reklamacji druga Magnetti zepsuła się i był taki sam efekt jak na zepsutej przepustnicy, teraz siedzi używany oryginał z Alledrogo w razie czego mam jeszcze tą zepsutą Magnetti i oryginał moge podmienić). No i jeden jedyny raz pokazały się te dwa błedy ( patrz w drugi załącznik) czyli Cisnienie w kolektorze dolotoym i wartośc adaptacji mieszanki ale wtedy wymieniłem przepustnice skasowałem błędy i zostały tylko te od przepustnicy (patrz w pierwszy załącznik) i więcej sie nie pojawiły.

https://imageshack.com/a/img923/2760/FBmVeA.jpg - Załącznik 1

https://imageshack.com/a/img923/9504/IzYLKi.jpg - Załącznik 2

Edytowane przez zlotykrul

Opublikowano

Próbowałeś robić adaptacje przepustnicy? nie przechodzi?

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Łukasz13 napisał:

Próbowałeś robić adaptacje przepustnicy? nie przechodzi?

Z tymi błędami które nie chcą się usunąć adaptacja jest nie możliwa.

Opublikowano

Ale które są aktualne? te w pierwszym obrazku? bo widze jeden błąd braku nastaw podstawowych. Moze vagiem odczytaj je.

Opublikowano
  • Autor

Aktualne są w załączniku 1 , na VAGu jest to samo :)

Opublikowano

Na poprzedniej przepustnicy przechodził adaptacje? i na seryjnych kompach też?

Opublikowano
  • Autor
Na poprzedniej przepustnicy przechodził adaptacje? i na seryjnych kompach też?


Na seryjnej tez nie chciał przejść bo pojawiły się te błędy nie do usunięcia kiedy uległa uszkodzeniu . Przed błędami nie była robiona przynajmniej przezemnie .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano
  • Autor

Pchać się w nowe przewody podciśnieniowe i ori zawór? Jeśli chodzi o ten N75 czy poczekać jeszcze ? Bo już nie mam pomysłu co dalej . A z tym dolotem co mogę zdziałać (czytaj wymienić) ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Narazie musisz pozbyc się błedu, bo bez tego to auto nie bedzie jeżdzić dobrze.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.