Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z MCE 09 Wiązka high, sprzęt low.


mac_rom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie. 

Jestem tutaj nowy. Mam problem z światłami. Sprawa wyglada następująco. Auto Audi a4 b6 2002 1.9 AVF 130KM quatro. Samochód był przekładany z wersji angielskiej na europejskich. Zakupiłem wiązkę europejska ale jak wychodzi na to od innej wersji tj high a moja jest low. Generalnie wszystko działa poza oświetleniem wnętrza tj. Podsufitki i lampami tylnymi i przednimi. W przednich lampach mam wszystko oprócz świateł mijania. Po przepatrzeniu wielu postów stwierdziłam ze zamontowana wiązka jest od wersji high. A u mnie była low bez komputeru pokładowego. Oczywiście z włącznikiem tez był problem, ale do tego znalazłem już rozwiązanie. Poszukując schematów znalazłem schemat CME ale który ma wiele pinów Tak jak w mojej wziązce. Ale nie w tym co było wcześniej. Czy jest możliwość podłączenia tego wszystkiego bez zmieniania całej wiązki. Moj moduł 8E0 907 279 C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o jakaś pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś pewny że masz całą wiązkę od wersji high to proponuję wymienić MCE na high + wyłącznik świateł, to nie są drogie elementy.

Co do oświetlenia wnętrza, to nie ma tutaj rozróżnienia na low/high, zawsze jest sterowane przez MK. Do sprawdzenia czy kable są dobrze podłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak by sie wydało po przeczytaniu paru schematów włącznika i MCE. Po podłączeniu starego włącznika zapalają sie światła pozycyjne oczywiście tylko z przodu. Brak prądu w tylnich lampach i brak kierunkowskazów w błotnikach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dziękuje za pomoc bobikos. Kupiłem jak ustaliśmy moduł świateł z literka E+ wlacznik z trybem auto. Światła zaczęły działać. Tryb auto oczywiście nie działa dobrze, bo nie ma czujnika.

Mam jeszcze pytanie dotyczące tego oświetlenia wew. Wariuje w różne sposoby. Np. Nie mogę zgasić tylnich lampek które nawet po wyłączeniu nadal świecą. 

Koleje pytanie dotyczy silniczka wycieraczek przednich. Wiązka była od kombi. Słyszałem ze trzeba zamienić piny. Wycieraczki czasami zaskoczą na trybie najszybszym.

A propo tej całej wiązki od kombi to w tyłach lampach trzeba pozamieniać piny? 

Z góry dziękuje i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie mce zrobiłeś? Masz vag w ogóle? Bez tego dużo nie zdziałasz. Wcześniej wycieraczki chodziły?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. No nie zrobiłem. Mam vag. Tylko oczywiście z obsługi to tylko czynności standardowe. 

Choc trochę czytałem o tym już wszczesniej szukając rozwiązania problemu. 

Bym był wdzięczny za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie  zostawiles wiązke silniczka szyb UK , musisz ją przepinowac na lustrzane odbicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Przełożenie pinów pomogło. Dzięki. 

Zostaje tylko jeszcze programowanie modułu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...