Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] lampka kontr.od swiec nie działa


bryla26

Rekomendowane odpowiedzi

witam,mam problem z lampką kontr włanczania swiec żarowych wcale mi nie swieci na desce rozdzielczej i niewiem czy swiece sa podgrzewane czy nie,podpiołem pod komputer i wyskoczył mi ten bład -lampka kontr włanczania swiec zarowych-k29 jaki moze byc powód co jest nie tak ale silnik odpala bez problemu za odpowiedz dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, dwie śrubki, 5min. roboty - sprawdż, a później pytaj :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie śrubki i owszem, ale...

1. kierownica na maxa do siebie i w dół

2. maskownicę ciągnąć górną częścią do siebie (palcami wskazującymi), dolną trzymać w miejscu (kciukami), bo inaczej połamiesz takie malusieńkie prowadnice u dołu - u mnie już jedna została

3. na kolumnę kierownicy szmatka, ręcznik papierowy, cokolwiek żeby zaczepami zegarów nie porysowąc kolumny (a rysuje się dość łatwo)

4. długi cienki płaski śrubokręt na "odbezpieczenie" wtyków

5. ostrożność przy wyciąganiu zegarów; nie wiem czy to przypadłość mojej audicy czy wszyscy tak mają, ale u mnie kontrolka świec żarowych i świateł jest na osobnych kablach z wiązki, co za tym idzie przy odrobinie niezgrabności można wyłamać oprawki owych żarówek - gdzie takie potem dostać?

Jeśli to tylko przepalona żarówka to nie polecam wymiany na ledy - w gnieździe nawet przy niepalącej się kontrolce jest minimalne napięcie i widać coś a'la przebłysk - LED cały czas się leciutko świeci. Żarówka tego niemiłego efektu nie ma. Chyba że to ja trafiłem na takie LEDy. Ogólnie z LEDami to tak że lepiej odżałować wycieczkę do sklepu elektronicznego niż kupować przez net - moje LEDy t5 nie mieszczą się w gniazdo bez przycięcia. Po przycięciu można je przekręcić tylko szczypcami - plastik jest miękki na maxa i śrubokręt kręci się jak w maśle.

koniec przydługiego wywodu i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...