Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zlodziej prądu. 0.22 A na postoju.


sebaaa692

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Bateria mi padła w ciągu kilku dni wiec zacząłem poszukiwania. Znalazłem jakiś dokładany przekaźnik kolo stacyjki po odłączeniu którego pobór spadł do 0.06 A ale rozrusznik przestał działać, wiec odpiąłem przekaźnik i połączyłem przewód omijając przekaźnik. Szukałem dalej. Doszedłem do bezpiecznika numer 15 który kradnie 0.04 A i łączny pobor 0.06, więc trochę za dużo. Znalazłem informacje że możne to być licznik. Pytanie czy ten czerwony przewód idzie tylko do rozrusznika? 

EDIT:

Do przekaźnika idzie czerwony gruby przewód widoczny na dole kostki, nastepnie zmienia się w zielony i w takim kolorze idzie do przekaźnika i dalej.

20180301_155222.jpg

20180301_155235.jpg

20180301_155244.jpg

Edytowane przez sebaaa692
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 0,06A to 60mA czyli tragedii nie ma. Masz oryginalny centralny zamek czy dokładany jakiś sterownik/autoalarm? Ja podejrzewam że ten przekaźnik jest wraz z jakimś alarmem podpiętym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralka jeat ori, ale jest tam jkiś moduł dolożony. Po odpięciu kostek od niego pobór się nie zmienia. 

20180301_155254.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy to nie jest jakaś centralka alarmu, przekaźnik który znalazłeś to zapewne od odcinania rozrusznika. Spróbuj wyjąć bezpiecznik nr15 i zobaczyć czy ta centralka będzie nadal działać, jeśli nie to znaczy że jest podłączona pod inne zasilanie. Wtedy trzeba będzie szukać co kradnie prąd z bezpiecznika nr15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i podstawowa sprawa czy dobrze test wykonujesz? Miernik między klemę minusowa akumulatora a biegun - aku. Drzwi kierowcy otwarte, zamek(zatrzask) przesunięty tak aby zasymulować zamknięte drzwi, auto zamknięte z centralnego zamka. Odczekać parę minut i odczytać wynik. Jak masz ten alarm to zobacz czy pod maską nie masz czujnika otwarcia maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralka chodzi bez 15 bezpiecznika. Jak wpinałem kostki do tego modułu, to odsuneły mi się szyby, a gdy zamykam z pilota to je domyka. Ten przekaźnik działa non stop na postoju, ponieważ cały jest ciepły. Po co on tam jest? Kable zasilajace przekaznik ida gdzies z tego modulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebaaa692 napisał:

20180301_174921.jpg

 

3 godziny temu, prezesik18 napisał:

Sprawdź czy to nie jest jakaś centralka alarmu,

Zgadza się, przekaźnik podpięty jest pod alarm dokładany. Chyba odepne to ustojstwo i będzie git. Jeszcze musze poszukać złodzieja na bezpieczniku nr. 15. Trochę czytałem o fabrycznej wadzie luczników jaeger. Może ktoś da znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odepnij licznik na czas pomiaru i będziesz wiedział. Jeśli chodzi o sam wynik 60mA to jak dla mnie nie jest to wiele. U mnie w a4 sam sterownik instalacji lpg pobiera 50mA, sterownik alarmu 30mA i reszta niecałe 20mA. Także jeździsz autem na codzień/2/3 dni to te 60mA biedy nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, prezesik18 napisał:

60mA biedy nie robi.

Jutro zmierze dokładniej, bo zimno jak cholera, a garażu nie mam. Po postoju ok 15 minut po zamknięciu pokazło się 30mA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcin_franz napisał:

masz vdo

Po czym poznać że to licznik vod?

Edytowane przez sebaaa692
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznać że to licznik vod?
Jaeger ma białą tylną obudowę, a vdo czarną, oraz jest jeszcze taka minimalna różnica widoczna od przodu jak na zdjęciud203c7ff8f6ab986471e4a5a4abc68c5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie radio masz ori ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, STANIV napisał:

Jakie radio masz ori ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Radio ori, ale ono nie pobiera pradu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...